9 maja 2021 r. – 6. Niedziela Wielkanocna

1. Z radością informujemy, że zwiększyła się liczba osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. W naszym kościele wynosi obecnie 72 osoby. Od 15 maja zostaje zniesiony także obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu, a więc będzie dotyczyć to wiernych uczestniczących na zewnątrz kościoła i w pogrzebach.

2. Dzisiaj jeszcze o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet (oprócz Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele) i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

3. Jutro, tj. w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi.

4. We wtorek, 11 maja, po Mszy św. o godz. 18.00 (czyli ok. 18.50) odbędzie się koncert AVE MARYJA. Na koncert złożą się utwory maryjne różnych kompozytorów w wykonaniu pochodzącej z Uzbekistanu śpiewaczki Inny Kamarian, skrzypka warszawskiej orkiestry Simfonia Iuventus Mateusza Maruta i organisty Janusza Maruta. Serdecznie zapraszamy na ten piękny koncert.

5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, kolejne w ramach nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

6. W najbliższy piątek, 14 maja, rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W następną niedzielę, 16 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu imieniny obchodzi nasz o. Andrzej Niczypor. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 10.30.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o tym, co robi Kościół na rzecz walki z pandemią. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać rozmowę na temat objawień i odpowiedzi na pytania, czy nabożeństwo fatimskie uratuje świat i czego Maryja od nas oczekuje. Polecamy!

NMP KRÓLOWEJ POLSKI

3 maja 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
7.30 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
9.00 o. G. Tęczar  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
10.30 KD o. G. Kramer  o. A. Pełka
12.00 o. G. Tęczar  o. A. Niczypor
13.30 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
16.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
18.00 o. P. Blajerowski   o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Stanisław Strąk,
Józef Prus,
Bronisław Pająk,
Krystyna Orleańska,
Barbara Grendus-Tota
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 72 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!