2 maja 2021 r. – 5. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj jeszcze, o godz. 13.30, dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet (oprócz Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele) i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny, włącznie z Mszami dodatkowymi o 13.30 i 16.00. Jutro z racji uroczystości nie będzie poniedziałkowej, wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, kolejne w ramach nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym.

Spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.

6. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Także w sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o tym, jak rzemieślnik został robotnikiem, czyli, czego uczy nas św. Józef, Opiekun Jezusa. W nowej „Niedzieli” można m.in. znaleźć odpowiedzi na pytania o to, w jaki sposób manipulują sekty i czy pewne zachowania sekciarskie zdarzają się we wspólnotach chrześcijańskich. Polecamy!

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Kramer  o. P. Blajerowski
7.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
9.00 o. G. Tęczar  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Niczypor
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
13.30 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
16.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
18.00 o. P. Blajerowski  o. G. Tęczar
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

 

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Piotr Stanek,
Irena Łukaszewska,
Stanisław Bułat,
Lucyna Baryła,
Jadwiga Lemlich,
Stanisław Strąk,
Józef Prus,
Bronisław Pająk,
Krystyna Orleańska,
Stefan Pietruszka
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!