26 sierpnia 2018 r. – XXI Niedziela Zwykła – Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana tajemnic różańcowych.

2. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. Od soboty, 1 września, wznawiamy Msze św. o godz. 19.30 w dni powszednie, a od przyszłej niedzieli Mszę św. o godz. 10.30 w kościele dolnym.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Aleksander Radecki – Ojciec Duchowny Seminarium Wrocławskiego.

5. Do naszej wspólnoty zakonnej dołączył o. Mariusz Kubów SJ. O. Mariusz m.in. będzie katechizował w szkole podstawowej. Życzymy Mu owocnej pracy w naszej parafii.

6. W ostatnią niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 3585 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać!

7. Poszukujemy osoby do prowadzenia scholi dziecięcej na Mszach niedzielnych o godz. 10.30 w kościele dolnym. Kontakt z o. Andrzejem.

8.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. rozmowa o sekretach Jasnej Góry, pobożności i nawróceniach na Woodstocku, a także o rodzinie według papieża Franciszka. W „Niedzieli” – o pielgrzymowaniu z góralami. Polecamy!

9.  Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi już po raz 17. organizująca praktyki zawodowe dla młodzieży z Ukrainy, zwraca się z prośbą o zgłaszanie chętnych rodzin do przyjęcia na przełomie września i października, na okres 2-3 tygodni, młodych praktykantów. W latach 90. na takie praktyki do Dortmundu wyjeżdżała młodzież z Polski. Była to znakomita okazja do zdobycia dodatkowych kwalifikacji, ale też poznania sąsiedniego kraju, ludzi i zbudowania szeregu mostów przyjaźni i zrozumienia. Kontakt w tej sprawie: tel.  71 328 86 89; kom. 605 973 807 lub mailowo: [email protected]

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Zofia Popek,
Sabina Kupczyńska,
Honorata Szawlis,
Krystyna Zawada,
Władysława Kmiecik,
Tadeusz Baruk
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!