8.04.2018 r. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj o godz. 15.00 – nabożeństwo – Godzina Miłosierdzia.

2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie. Po Mszy św. o godz. 18.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. W poniedziałek 9 kwietnia rozpoczynamy kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii. Kurs potrwa do 19 kwietnia. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

4. W środę 11 kwietnia wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej o godz. 18.45 w dolnym kościele na konferencję w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

5. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 19.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie.

6. Obchody Zmartwychwstania to nie tylko sama Wielkanoc, ale też cały 50-dniowy okres wielkanocny, podczas którego mamy okazję świętować to najważniejsze dla chrześcijan święto w roku. Żeby ubogacić to nasze świętowanie w przyszłą niedzielę 15 kwietnia o godz. 19.00, zostanie odprawione w naszej parafii tzw. nabożeństwo „drogi światła”, kontemplujące spotkania zmartwychwstałego Jezusa z uczniami. Nabożeństwo jest przygotowywane przez członków różnych grup parafialnych z oprawą muzyczną zespołu „Clemensianum”. Zapraszamy!

7. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o tym, jak podchodzić do informacji o molestowaniu seksualnym w Kościele, a także o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w kontekście nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych. W „Niedzieli” – o Dniu Ludzi Bezdomnych i o święcie Bożego Miłosierdzia. Polecamy!

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Tadeusz Adamczyk,
Józef Komoń,
Irena Wrzos,
Kazimiera Ławniczak,
Józef Kamiński,
Józefa Głogowska,
Danuta Wajda,
w Uhercach Mineralnych – Stanisław Zaporowski – tato śp. o. Tadeusza Zaporowskiego SJ.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!