10 grudnia 2023 r. – II Niedziela Adwentu

2 Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 r.

 1. Przez cały Adwent zapraszamy dorosłych, młodzież i wszystkie dzieci na Mszę św. roratnią od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Jerzy Marć, kapucyn z parafii św. Augustyna we Wrocławiu. Rekolekcje będą trwać od niedzieli do środy.
 3. W najbliższą sobotę 16 grudnia ukaże się świąteczny numer Głosu Pocieszenia. Będzie w nim można przeczytać m.in. o tajemnicy i sensie Bożego Narodzenia, wywiad z o. Robertem Mólem oraz wyjaśnienie, na czym polega książęca godność chrześcijanina. Dla starszych Czytelników mamy niespodziankę: odkrywamy przebogate archiwum o. Jana Ożoga, natomiast młodsi znajdą świąteczną krzyżówkę. Serdecznie zapraszamy do lektury!
 4. W sobotę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 8.00 w salce obok biblioteki (przy holu kościoła) odbędzie się spotkanie Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. Wspólnota Magis zaprasza na Jasełka z kolędowaniem, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, o godz. 20.30. Jasełka mogą pomóc nam w lepszym przygotowaniu do Świąt. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na spotkanie.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 8. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” – zbieramy artykuły potrzebne do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci dla wrocławskiego Banku Niemowlaka. Przy wejściu do kościoła dolnego ustawiona jest specjalna choinka, na której są papierowe „bombki”, które można wziąć do domu. Znajdują się na nich informacje o akcji, a także o produktach, które można będzie przynosić do 17 grudnia i zostawić pod choinką.
 9. W tym roku wizyta duszpasterska zwaną „kolędą” odbędzie się na ZAPROSZENIE. Wszystkich, którzy pragną przyjąć księdza po kolędzie prosimy o zgłoszenie na karteczkach wyłożonych na ostatnich ławkach. Wypełnione karteczki można wrzucić do skrzynki na drzwiach w holu. Można też zaprosić nas przez maila parafialnego ([email protected]) pisząc w tytule maila: „kolęda” oraz podając numer telefonu. Na Wasze zaproszenia czekamy do środy, 20 grudnia. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznie! Wszyscy tworzymy wspólnotę, stąd prośba do Was, by pomyśleć w kontekście kolędy o tych, którzy nie mogą chodzić do kościoła – osoby starsze, chore, sąsiedzi – i dotrzeć do nich z zapytaniem czy chcieliby przyjąć kapłana. Chodzi o te osoby, o których wiecie, że chciałyby przyjąć kolędę. Wypełnioną przez nich karteczkę wrzucić do skrzynki.
 10. Dzisiaj po każdej Mszy św. są do nabycia w kancelarii parafialnej świece Caritasu rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małej świecy wynosi 10 zł, a dużej 20 zł. Są także opłatki za dobrowolną ofiarą.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Józef Prokop, Helena Starzyńska, Jerzy Siemiński, Edward Malik, Franciszek Wąs, Irena Tomczyszyn. Dobry Jezu…

2 Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. R. Mól o.  K. Antoniewicz
10.30 o. Superior o. S. Data
12.00 o. P. Adamarek o. R. Mól
13.30 o.Superior

o. K. Antoniewicz

o. S. Data
16.00 o. S. Data o. R. Mól
18.00 o. R. Mól o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!