1 maja 2022 r. – III Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022 r.

 1. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie od dzisiaj o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Dzisiaj także zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. W tym dniu nie będzie adoracji po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika, a w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 5. Najbliższą sobotę, 7 maja, o godz. 10.00 odbędzie się ostatnie spotkanie synodalne podsumowujące dotychczasową synodalną drogę w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, którzy już brali udział i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji być na spotkaniu synodalnym.
 6. Również w sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Dorota Kijko, Genowefa Pilśniak, Jan Ślęk, Teresa Liberda, Antoni Trybała, Grażyna Markowicz-Szczęsny, Benedykt Brzęczek, Cecylia Opolska. Dobry Jezu…

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
17.30 o. K. Antoniewicz  MAJÓWKA
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!