24 kwietnia 2022 r. – II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się specjalny koncert charytatywny zespołu „Ad Dei Gloriam” na rzecz uchodźców z Ukrainy pod hasłem „Prawdziwa Białoruś dla Ukrainy”.
 2. Na dzień dzisiejszy w Domu Katechetycznym przebywa 26 Uchodźców: 14 kobiet i 12-ro dzieci. Dwie osoby wróciły już na Ukrainę. Prowadzone są zajęcia z nauki języka polskiego dla dzieci, a od przyszłego tygodnia również dla dorosłych. Bardzo dziękujemy zespołowi Clemensianum, który w zeszłym tygodniu zebrał  w czasie swojego koncertu kwotę 2970 zł i całość przekazał na konto pomocy uchodźcom przebywającym w naszym  Domu Katechetycznym. Jeszcze raz dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom za wspaniałą pomoc! Naszym Gościom z Ukrainy z okazji świętowania dzisiaj Wielkanocy życzymy wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, a przede wszystkim radości i pokoju w sercach i na całej Ukrainie.
 3. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 4. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, a we wtorek, 26 kwietnia, przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Już dziś serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian, którzy brali udział w spotkaniach synodalnych oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji doświadczyć synodalnego dzielenia się własnym doświadczeniem Kościoła na ostatnie spotkanie synodalne, które odbędzie się w sobotę, 7 maja, o godz. 10.00.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych dla wszystkich Róż po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Dziękujemy serdecznie zespołowi z Białorusi „Ad Dei Gloriam” za uświetnienie naszej liturgii. Po Mszy świętej zespół rozprowadza płyty za dobrowolną ofiarą, a dochód przeznacza na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Cecylia Walkowicz, Mirosława Pastuszek, Sabina Ziółkowska, Dorota Kijko. Dobry Jezu….

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

24 kwietnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka

Po Mszy św. o 10.30 koncert białoruskiego zespołu Ad Dei Gloriam

12.00 o. A. Pełka  o. Proboszcz
13.30 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
15.00 o. K. Antoniewicz  GODZINA MIŁOSIERDZIA
16.00 o. Proboszcz  o. G. Kramer
18.00 o. G. Kramer  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!