6. marca 2022 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 marca 2022 r.

 1. W poprzednią niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy kwotę: 38 169 złotych. Wszystkich ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W związku z ogromną liczbą uchodźców zbieramy informacje o chęci ich zakwaterowania przez naszych parafian. Informacje te należy składać w kancelarii, a my przekażemy je Caritasowi i samorządowi. Wymagane jest podanie następujących danych: 1.) imię i nazwisko osoby zgłaszającej, 2.) adres lokalu, 3.) telefon kontaktowy, 4.) deklarowana liczba osób możliwych do przyjęcia, w tym dzieci, 5.) deklarowany czas przyjęcia, 6.) czy jest to mieszkanie samodzielne czy mieszkanie z rodziną, 7.) możliwość przyjęcia zwierząt domowych.
 3. Dla osób goszczących czy chcących ugościć uchodźców organizowana jest przez Caritas Konferencja pt. Chcę/przyjąłem uchodźcę. Co dalej? Konferencja odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 7 marca, o godzinie 18.00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, na pl. Katedralnym 1. Można w niej uczestniczyć także online przez stronę Gościa Niedzielnego. Na konferencji będzie mowa o obecnej sytuacji osób goszczących oraz o potencjalnych trudnościach, z jakimi muszą się takie osoby zmierzyć.
 4. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 5. Dzisiaj przypada Niedziela Hospicyjna. Wolontariusze Fundacji Hospicyjnej zbierają do puszek na wrocławskie hospicja, przede wszystkim na hospicjum Bonifratrów i na ul. Hirszfelda.
 6. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza od poniedziałku, 7 marca, na codzienną, poranną modlitwę psalmami. Jutrznia odmawiana będzie w okresie całego Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godzinie 5.50 rano w dolnym kościele.
 7. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 8. Do najbliższej środy, 9 marca, do godz. 10.00 trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Sprzęt należy składać za furtką, obok szybu windy. Przychody z akcji wesprą Polskich Misjonarzy. Serdecznie zachęcamy!
 9. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi „Wspólnota 40+”.
 10. Wczoraj, w sobotę, odbyło się w naszej parafii pierwsze spotkanie synodalne. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z atmosfery i możliwości wypowiedzenia się. W najbliższą sobotę, 12 marca, o godz. 10.00 jest następne spotkanie synodalne, na które zapraszamy wszystkich chętnych Parafian. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi. Gorąco zapraszamy!
 11. Następna niedziela jest tzw. niedzielą Ad Gentes (do ludów). To dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ukaże się nowy Biuletyn Misyjny, a dobrowolne ofiary z jego rozprowadzenia przekażemy Jezuitom pracującym na Ukrainie.
 12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 13. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Stanisław Anisimowicz, Jerzy Baldowski, Wiesław Gajowiec, Adolfina Gajewska, Tomasz Dłubała, Wiera Bielecka, Aleksander Dłużeń, Eugeniusz Ostrożyński, Czesława Chojecka, Alicja Olszewska. Dobry Jezu…

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
17.00 o. A. Niczypor  GORZKIE ŻALE
18.00 o. G. Kramer  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

 

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!