Zapraszamy na wspólną drogę – Synod o synodalności

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o synodalności. Słowo „synodalność” oznacza „podążanie razem”, „podążanie wspólną drogą wiary”, podążamy wspólną drogą w Kościele. Papież Franciszek poprosił nas ochrzczonych, abyśmy spotkali się, by porozmawiać o naszych doświadczeniach związanych ze wspólnotą Kościoła.

To wyjątkowy czas w historii Kościoła, pierwszy taki Synod, kiedy mamy okazję wszyscy: świeccy i duchowni, dzieci i młodzież porozmawiać o tym, co nas łączy w Kościele i zastanowić się, co zrobić by dzieliło nas coraz mniej. Synod daje nam okazję zastanowić się, co zrobić, by do Kościoła wrócili Ci, których z różnych powodów nie ma tu z nami.

Zapraszamy na spotkania synodalne w parafii 5.03 (sobota) o godz. 10.00 w kościele górnym.

Rozpoczniemy spotkaniem modlitewnym – Celebracją Słowa Bożego, po którym zapraszamy na wspólną rozmowę w grupie, by porozmawiać o naszych doświadczeniach związanych ze wspólnotą Kościoła.

Drodzy Parafianie

serdecznie zapraszamy Was wszystkich, którzy należycie do naszej Wspólnoty Parafialnej

Prosimy, przekażcie zaproszenie

również tym, którzy z różnych powodów trzymają się na uboczu naszej Wspólnoty Parafialnej, a których znacie: Waszym krewnym, sąsiadom, znajomym.

Serdecznie zapraszamy!

O. Proboszcz wraz z Zespołem Synodalnym