10 października 2021 r. – 28. Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj rozprowadzamy nowy numer naszego czasopisma parafialnego „Głos Pocieszenia”. Znajdziecie w nim ciekawe artykuły poświęcone postaci św. Ignacego Loyoli, czasom, w których powstał zakon jezuitów oraz rozważania duchowe, a także dużo bieżących informacji z życia parafii. Gorąco zachęcamy do lektury.
 • Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 • W środę obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, a w piątek św. Teresy od Jezusa.
 • W sobotę, 16 października, przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i archidiecezji wrocławskiej. W ten dzień wyruszy 42 Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy, w tym roku pod hasłem: „Z rodziną do św. Jadwigi.” Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem w katedrze o godz. 6.00, a kończy Mszą św. w Trzebnicy o godz. 16.30. Nie ma zapisów!
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w kościele górnym.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 • 28. NIEDZIELA ZWYKŁA

  10 października 2021

  Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
  7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
  9.00 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
  10.30 o. Proboszcz  o. G. Tęczar
  12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
  13.30 o. G. Kramer   o. K. Antoniewicz
  16.00 o. A. Niczypor   o. G. Tęczar
  18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
  20.00 o. G. Tęczar   o. G. Kramer

   

  W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
  śp. śp.
  Kazimierz Turkosz,
  Ignacy Sierosławski,
  Wanda Józak,
  o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
  Aby zostali uwolnieni od grzechu
  — 2 Mch 12,45

  Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

  Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!