8 sierpnia 2021 r. – 19. Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii będzie to dzień solidarności z misjonarzami. Kazania na wszystkich Mszach świętych będzie głosił o. Józef Pawłowski, jezuita i misjonarz pracujący na Madagaskarze. Przy okazji o. Józef będzie rozprowadzać kalendarz misyjny na następny 2022 rok oraz biuletyn „Misyjnym Szlakiem”. Będzie też można wspomóc finansowo Ośrodek dla Trędowatych w Maranie, gdzie pracował o. Jan Beyzym.

W Uroczystość Wniebowzięcia będziemy święcić kwiaty i zioła na wszystkich Mszach świętych.

2. W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

3. We wtorek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

4. W sobotę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

5. Na rzecz poszkodowanych w nawałnicach zebraliśmy wspólnie 7601,70 zł. Za hojny dar serca, bardzo dziękujemy.

6. Parafian którzy wypożyczyli z naszej parafialnej biblioteki jakieś książki, bardzo prosimy o ich zwrot. W tym celu biblioteka będzie otwarta w dwie kolejne niedziele 15. i 22. sierpnia od godz. 10.00 do 12.00.

7. Na stoliku pod chórem są do nabycia czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, w których znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o św. Dominiku i założonym przez niego Zakonie Kaznodziejskim oraz o tym, jak rozmawiać o Bogu w naszych rodzinach.

21. NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. P. Blajerowski
9.00 o. A. Pełka  o. Proboszcz
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. Proboszcz   o. A. Pełka
18.00 o. P. Blajerowski  o. Proboszcz
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Helena Komańska,
Grażyna Suwała
Anastazja Orzeł
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!