11 lipca 2021 r. – 15. Niedziela Zwykła

 • Zachęcamy wszystkich naszych Parafian – którzy jeszcze tego nie uczynili – do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Niech to będzie wyraz naszej troski o siebie i o innych. Dzięki szczepieniom rosną nasze szanse, że będziemy mogli w jesieni bezpiecznie i bez limitów chwalić Pana Boga w naszej świątyni.  
 • Dzisiaj o godz. 10.30 Msza św. prymicyjna o. Mateusza Kowalcze  SJ zakończona błogosławieństwem prymicyjnym.
 • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 • W najbliższy piątek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. rozmowę o dramacie ofiar wykorzystywania seksualnego oraz o oczekiwaniach wobec powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacji Świętego Józefa. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, jak francuscy katolicy radzą sobie z zalewem apostazji i neopogaństwa. Polecamy!
15. NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lipca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. J. Maciaszek  o. G. Tęczar
9.00 o. J. Maciaszek  o. K. Antoniewicz
10.30 KG o. M. Kowalcze   o. J. Maciaszek
12.00   o. G. Tęczar  o. Proboszcz
16.00 o. Proboszcz  o. G. Tęczar
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
20.00   o. G. Tęczar   o. K. Antoniewicz
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Zygmunt Kielar,
Paweł Zgieb
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

 • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!