4 lipca 2021 r. – 14. Niedziela Zwykła

 

 1. Od dzisiaj nie ma już niedzielnej Mszy św. o godz. 6.30, ale w zamian jest i pozostanie Msza św. o godz. 16.00. Msza św. o godz. 6.30 w dni powszednie się nie zmienia. Przypominamy, że obowiązuje porządek wakacyjny. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca. Nie ma Mszy św. o godz. 19.30 w dni powszednie, z sobotami włącznie.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 3. W ubiegłą środę w Gliwicach zmarł o. Wilibald Wypler SJ, wieloletni duszpasterz w naszej parafii św. Klemensa Dworzaka. Msza św. za śp. O. Wilibalda zostanie odprawiona w najbliższą środę, 7 lipca, o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w naszym kościele neoprezbiter o. Mateusz Kowalcze SJ odprawi swoją Mszę prymicyjną. Z pewnością wielu z nas pamięta o. Mateusza, który jako kleryk przyjeżdżał pomagać nam w czasie Świąt i w kolędzie. Cieszymy się, że udzieli nam w przyszłą niedzielę prymicyjnego błogosławieństwa.
 5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o Robercie Schumanie, francuskim polityku, mężu stanu, dwukrotnym premierze Francji, współtwórcy idei zjednoczonej Europy – który właśnie został ogłoszony sługą Bożym i kandydatem na ołtarze. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, jak rozmawiać z młodym człowiekiem o Bogu i świecie i jak go ustrzec go przed szkodliwą propagandą. Polecamy!
 6. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Zyta Zachara, o. Wilibald Wypler SJ. Dobry Jezu…

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lipca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. P. Blajerowski
9.00 o. J. Mazur  o. G. Kramer
10.30 KG o. G. Tęczar   o. J. Pawłowski
12.00   o. J. Pawłowski  o. G. Tęczar
16.00 o. Proboszcz  o. P. Blajerowski
18.00 o. P. Blajerowski  o. K. Antoniewicz
20.00   o. K. Antoniewicz   o. G. Tęczar
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Helena Gorzewska,
Grażyna Gawor,
Gertruda Kowalska,
Zofia Pacholec
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

 • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!