27 czerwca 2021 r. – 13. Niedziela Zwykła

 • Kuria Wrocławska informuje, że dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i uroczystości nakazane już nie obowiązuje.
 • Dzisiaj jeszcze zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 • Skończył się rok szkolny, więc od jutra obowiązuje porządek wakacyjny. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca.Od jutra nie ma Mszy św. o godz. 19.30 w dni powszednie, z sobotami włącznie.  Dzisiaj po raz ostatni jest niedzielna Msza św. o godz. 6.30. Oczywiście, Msza św. o godz. 6.30 w dni powszednie się nie zmienia. Natomiast jest i pozostanie przez cały czas wakacyjny i powakacyjny Msza św. o godz. 16.00.
  1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  2. We wtorek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Dzień Papieski, modlimy się szczególnie w intencji Ojca Świętego. Taca z uroczystości przeznaczona jest – jako świętopietrze – na potrzeby Stolicy Apostolskiej.W tym dniu Imieniny obchodzi o. Piotr Blajerowski SJ. Msza św. w intencji naszego Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  1. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz.17.30. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz.19.00 w kościele dolnym.
  2. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o młodych, którzy w czasach, gdy ich rówieśnicy omijają kościoły szerokim łukiem, ruszają na rok na misje do Afryki. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, czy psychoanaliza może zastępować sakrament pokuty i jak uniknąć konfliktu między duchowością a psychologią. Polecamy!Na półpiętrze jest do wzięcia nowy numer archidiecezjalnego pisma „Nowe Życie”.
  1. Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym młodzieży i dzieci, które rozpoczynają we wrześniu naukę w nowych szkołach wszystkich typów, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  2. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Gertruda Kowalska, Janina Juszczak, Zofia Pacholec, Maria Kocielnik. Dobry Jezu…

  13 NIEDZIELA ZWYKŁA

  27 czerwca 2021

  Godz.

  CELEBRANS SPOWIEDŹ
  6.30 o. G. Kramer o. K. Antoniewicz
  7.30 o. K. Antoniewicz  o. P. Blajerowski
  9.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
  10.30 KG o. Proboszcz   o. K. Antoniewicz
  12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
  16.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
  18.00 o. P. Blajerowski  o. Proboszcz
  20.00   o. K. Antoniewicz   o. A. Niczypor

   

  W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
  śp. śp.
  Helena Gorzewska,
  Grażyna Gawor,
  Gertruda Kowalska,
  Zofia Pacholec
   
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
   
  Aby zostali uwolnieni od grzechu
  — 2 Mch 12,45

  Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, od 13 czerwca w kościołach będzie mogło być zajętych 50%, a od 26 czerwca 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

  Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!