6 czerwca 2021 r. – 10. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszym kościele od godziny 6.00 rano pomiędzy Mszami trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w ramach tzw. 24-godzinnej adoracji we wszystkich parafiach Archidiecezji. Zaraz po obecnej Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, który będzie można adorować w ciszy aż do następnej Mszy św. Adoracja zakończy się o godz. 18.00.

2. Dzisiaj są jeszcze dwie dodatkowe Msze św.: o godz. 13.30 dla dzieci i o godz. 16.00. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30.

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

4. W najbliższy piątek, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z litanią, aktem wynagrodzenia i procesją. Wierni uczestniczący we wspólnym akcie wynagrodzenia mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W łączności z episkopatem, który w jezuickiej bazylice NSPJ w Krakowie będzie ponawiał w setną rocznicę Akt Poświęcenia Polski NSPJ, my również odnowimy ten akt w naszym kościele.

W związku z uroczystościami nie ma w piątek Mszy Świętych o godz. 19.30 i o 19.00 dla młodzieży w kościele dolnym. Będzie natomiast Msza św. dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00 w kościele dolnym.

Z racji uroczystości w piątek nie ma postu. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

5. W sobotę, 12 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. wywiad z ks. bp. Suchodolskim o międzypokoleniowym pęknięciu, potrzebie rozmowy i parafii jako miejscu spotkania młodych. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać artykuły przypominające przesłania o wolności dwóch wielkich Polaków – papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Polecamy!

W przyszłą niedzielę 13 czerwca ukaże się nowy numer naszego parafialnego pisma Głos Pocieszenia. Poświęcony będzie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a myśl przewodnia brzmi: Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem. Oprócz artykułów w bardzo różnorodny sposób ujmujących temat – od historii kultu do rozważań duchowych, także wiele ciekawych informacji z życia parafii.

W holu jest do nabycia w cenie 20 zł nowa książka naszego kaznodziei o. Marka Wójtowicza SJ, która jest pięknym komentarzem do wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Pragniemy poinformować, że 31 maja Poczta Polska w ramach serii Madonny Kresowe wprowadziła do obiegu kopertę ze znaczkiem i sam znaczek z wizerunkiem naszej Matki Bożej Pocieszenia. Jak wygląda koperta ze znaczkiem można zobaczyć w gablotce przed kościołem, a nabyć np. na Poczcie przy Dworcu Głównym na stoisku „Filatelistyka” (podajemy dla pewności ten Urząd Pocztowy, ponieważ nie wszystkie urzędy mogą posiadać tę serię).

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA

03 CZERWCA 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Kramer o. A. Niczypor
7.30 o. K. Antoniewicz
 o. G. Kramer
9.00 o. A. Niczypor
 o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. G. Tęczar
12.00 o. G. Tęczar
 o. A. Niczypor
16.00 o. G. Kramer
 o. Proboszcz
18.00 o. P. Blajerowski  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka   o. K. Antoniewicz
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Kazimiera Luniak,
Monika Nowakowska
Czesław Kijakowski,
Lidia Tapkowska,
Halina Kędzior,
Elżbieta Dobrowolska,
Adam Janeczek
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 72 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!