23 maja 2021 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj jeszcze o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

3. środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, w ramach nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

4. czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W przyszłą niedzielę, 30 maja, uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym miesiącu nie będzie jeszcze wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele, bo nadal obowiązują ograniczenia liczby wiernych.

6. W przyszłą niedzielę, 30 maja, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie, które z powodu ograniczeń odbędzie się w dwóch terminach: o godz. 18.00 dla kandydatów, których nazwiska rozpoczynają się na litery od A do M, a o godz. 19.00 na litery od N do Z. Spotkania odbędą się w dolnym kościele.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o zeznaniach mordercy w procesie beatyfikacyjnym swojej ofiary – włoskiego sędziego i pogromcy mafii. W nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać o tym, czym jest działanie Ducha Świętego i jak Go doświadczamy w naszym życiu duchowym. Polecamy!

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
7.30 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
9.00 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
10.30 KG o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. Proboszcz  o. A. Niczypor
13.30 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
16.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
18.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
20.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Kazimiera Świtoń,
Ryszard Handz,
Antoni Stefaniec,
Krystyna Orleańska,
Barbara Grendus-Tota,
Maciej Żmudzki,
Paweł Kapica,
Ryszard Dobrzycki,
Stefan Pietruszka,
Teresa Krupińska
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 72 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!