25 kwietnia 2021 r. – 4. Niedziela Wielkanocna

Wejście na stronę transmisji: https://youtu.be/u9Z5dD-Qie8

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za ofiary pieniężne składane na tacę, w kancelarii, a także wpłacane na nasze konto bankowe. Modlimy się za wszystkich w Mszach św. odprawianych za Dobroczyńców i w naszych wspólnotowych modlitwach w kaplicy zakonnej. Niech hojny Bóg wynagrodzi Waszą szczodrość swoim obfitym błogosławieństwem.

2. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza otwiera Tydzień Modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

Dzisiaj jeszcze o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet (oprócz Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele) i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. Z powodu panującej jeszcze pandemii nadal zachęcamy wiernych do korzystania z przekazu internetowego i duchowego łączenia się z naszą świątynią.

3. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, drugie w ramach Nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

5. W czwartek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Także w czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

6. W sobotę, 1 maja, wspomnienie św. Józefa, Robotnika – Dzień Modlitw za osoby bezrobotne.

Najbliższa sobota jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca.

W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. rozmowę o zdalnym nauczaniu religii i wyzwaniach w pracy katechetów. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. o tym, jak wygląda obraz statystycznego kleryka i o tym, kto dziś chce zostać księdzem. Polecamy!

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
7.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
9.00 o. K. Antoniewicz  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Niczypor
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
13.30 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
16.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
18.00 o. P. Blajerowski  o. K. Antoniewicz
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

 

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Jadwiga Ulatowska,
Piotr Stanek,
Irena Łukaszewska,
Stanisław Bułat,
Lucyna Baryła
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!