18 kwietnia 2021 r. – 3. Niedziela Wielkanocna

1. W związku ze zbliżającą się uroczystością i poświęceniem parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ogłaszamy konkurs na zagospodarowanie ogródka wokół figury Najświętszego Serca Pana Jezusa (między parkingiem a ulicą). To nie jest konkurs dla profesjonalistów, ale dla naszych Parafian i chodzi w nim o zaprezentowanie prostej koncepcji, idei, pomysłu, jak ma wyglądać ten ogródek, żeby podkreślał figurę Jezusa oraz wskazywał na nasz kościół, który jest mało zauważalny od strony ulicy. Prace w formie wizualnej (rysunku, szkicu, obrazu) wraz z 1-stronicowym opisem koncepcji i danymi autorów należy składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 5 maja. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.

2. Dzisiaj o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet (oprócz Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele) i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. W panującej jeszcze pandemii zachęcamy wiernych do korzystania z przekazu internetowego i duchowego łączenia się z naszą świątynią.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. W związku z tym zachęcamy wiernych do codziennej lektury Pisma Świętego, dzięki czemu można lepiej zgłębić tajemnice naszej wiary. Dzisiejszy Niedziela Biblijna rozpoczyna jednocześnie XIII Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św. 

5. W najbliższą środę, 21 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy 7-tygodniowe nabożeństwo do św. Józefa. W trwającym Roku św. Józefa chcemy przez kolejnych 7 śród lepiej poznać i przez modlitwę przybliżyć się do św. Józefa, potężnego patrona Kościoła Powszechnego.

6. W piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. W przyszłą niedzielę z powodu pandemii nie ma zmiany tajemnic różańcowych.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o ośrodku w Głuchołazach, gdzie ruszył pilotażowy projekt rehabilitacji tych, którzy przeszli COVID-19. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. o tym, kto z Polaków może zostać wkrótce ogłoszony świętym lub błogosławionym i jak żyć, żeby zostać świętym. Polecamy!

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
7.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
9.00 o. K. Antoniewicz  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Niczypor
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
13.30 o. A. Niczypor  o. G. Tęczar
16.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
18.00 o. P. Blajerowski  o. K. Antoniewicz
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

 

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Tadeusz Kwiatkowski,
Jadwiga Ulatowska,
Wiesława Kurek,
Stefan Reński,
Lucyna Pokutycka,
Mieczysław Przybyłka,
Janina Danielska
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!