4 kwietnia 2021 r. – Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję współbraciom kapłanom, służbie liturgicznej, panu organiście Andrzejowi, lektorom i psalmistom, dekoratorce Elżbiecie, zakrystiance Lidii oraz wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej świątyni. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w następny poniedziałek 12 kwietnia.

3. Od przyszłej niedzieli, oprócz Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci w dolnym kościele, także dodatkowa Msza św. o godz. 13.30 będzie tymczasową Mszą św. dla dzieci. Ponieważ nie ma transmisji z dolnego kościoła chcielibyśmy, żeby przynajmniej na czas pandemii dzieci miały jedną Mszę, w której mogą uczestniczyć zdalnie.

4. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł pokazujący wielkanocny poranek widziany oczyma Marii Magdaleny, a także rozmowę z Ernestem Bryllem o Wielkanocy za zamkniętymi drzwiami i pojmowaniu Niepojętego. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. o tym, jak wyglądał świat, gdy Chrystus umierał na krzyżu i czy wspomniane w Ewangeliach trzęsienie ziemi i rozdarcie zasłony w świątyni wydarzyły się naprawdę. Polecamy!

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Bożena Mikrut,
Grażyna Olech,
Helena Niżałowska,
Franciszek Labok,
Józef Kowal,
Wanda Gawlik,
Ludwika Franc,
Zygmunt Janecki
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według nowych obostrzeń, w naszym kościele w liturgii mogą uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po przekroczeniu dopuszczalnej liczby, zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii, pozostając na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.

  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!