28 lutego 2021 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Chcemy zaprosić małżeństwa do Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Czekają już trzy małżeństwa, aby utworzyć krąg, które zgłosiły się jeszcze przed wybuchem pandemii. Zachęcamy kolejne małżeństwa, które są gotowe do przystąpienia do tej solidnej formacji dla małżeństw, jaką oferuje Domowy Kościół. Każdy Krąg Rodzin składa się z ok. sześciu małżeństw, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnym spotkaniu (obecnie zdalnie), a między spotkaniami realizują swoje zobowiązania, takie jak modlitwa małżeńska, rodzinna czy dialog małżeński. Chętnych do wejścia w nowy Krąg Rodzin prosimy o kontakt z wikariuszem o. Andrzejem Niczyporem SJ, tel.  609 927 724 lub z parą animatorską pierwszego naszego Kręgu – Wojtkiem i Martą Cieplińskimi (tel. 784 627 935 – Wojtek, 785 954 964 – Marta). Prosimy zgłaszać się do niedzieli 14 marca br.

2. Dzisiaj są jeszcze dwie dodatkowe Msze św. – o godz. 13.30 i 16.00, oraz Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

3. Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. W środę przypada dla naszej parafii dzień wieczystej adoracji, którą przeżywają po kolei wszystkie parafie i klasztory naszej archidiecezji w ciągu roku. Dlatego w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, który będzie można adorować przez cały dzień do Mszy św. o godz. 18.00. Ażeby nie było chwil, w których Pan Jezus pozostanie sam, wszystkich chętnych zapraszamy do wpisywania się na godzinne dyżury. Listy są na stoliku pod chórem koło relikwii, wystarczy wpisać inicjały.

5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. Spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria parafialna jest nieczynna.

6. W sobotę, 6 marca, Kobiety Urzekające zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi o. Paweł Witon SJ. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. niedzielnej (także w sobotę wieczorem) oraz w poniedziałek, wtorek, i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.

8. Dzisiaj z racji Niedzieli Ad Gentes (do ludzi, do narodów), czyli dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami zapraszamy do zapoznania się z naszym biuletynem misyjnym przygotowanym przez o. Czesława Tomaszewskiego SJ. Biuletyn jest do wzięcia na półpiętrze.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuły o duszpasterstwie małżeństw zmagających się z niepłodnością, a także o jezuicie, ks. Władysławie Gurgaczu, którego zjednoczenie z Bogiem doprowadziło do ofiary życia z rąk komunistycznych zbrodniarzy. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. o tym, co papież Franciszek powiedział do nas w tegorocznym orędziu na Wielki Post i jaką „instrukcję” nawrócenia zaproponował. Polecamy!


W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Jerzy Zmarz,
Mirosława Lubińska-Szczepanik,
Helena Włodarska,
Władysław Dziura
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!