Pożegnanie o. Józefa Steczka SJ

12 listopada, na czwartkowej wieczornej mszy św. o godz. 18.00 spore grono wiernych, znajomych, przyjaciół i wychowanków pożegnało przenoszonego właśnie decyzją o. prowincjała do jezuickiej placówki w Starej Wsi na Podkarpaciu długoletniego duszpasterza naszej parafii o. Józefa Steczka. Do naszej parafii o. Józef zawitał jeszcze jako diakon w roku 1972; pracował tu do 1978 r. jako duszpasterz akademicki i katecheta (dowody sympatii dawni wychowankowie okazują mu dotąd – szczególnie w dniach jubileuszy i imienin). Był też m.in. proboszczem i przełożonym domu zakonnego w Opolu i duszpasterzem polonijnym w Czeskim Cieszynie (przyjaciele stamtąd niejeden raz odwiedzali go we Wrocławiu). Na Alei Pracy ponownie od 2002 r. Przez wiele lat pisał historię miejscowego domu zakonnego jezuitów, był też opiekunem duchowym grupy seniorów oraz służył wspólnotom – zakonnej i parafialnej – cichą modlitwą i wstawiennictwem u Pana Boga w konfesjonale i przy ołtarzu. Ojcze Józefie, serdecznie dziękujemy! Niech Cię Matka Boża Pocieszenia w zdrowiu prowadzi przez kolejne długie lata życia! Fot. Bogdan Szyszko.