17 marca 2019 r. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 10.30 w kościele dolnym Kręgi Rodzin Domowego Kościoła będą przeżywały Rejonowy Dzień Wspólnoty. Także dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiaj niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Z tyłu kościoła do puszki można złożyć ofiarę na misje. Także dzisiaj na Gorzkich żalach będzie zbierana taca na potrzeby misji..

3. W poniedziałek wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

4. We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Solenizant – o. Józef Steczek SJ odprawi Mszę św. imieninową o godz. 18.00. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.30 w kościele górnym i o tej samej godzinie dla dzieci w kościele dolnym.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele dolnym spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby wrocławskiego Hospicjum. Jednocześnie wolontariusze zbierający ostatnio na budowę kościoła w Indiach dziękują za ofiarność naszych parafian. Dzięki Waszej hojności zebrali 8 tys. 397 zł 59 gr.

8. W dni powszednie Wielkiego Postu (od poniedziałku do piątku) wspólnota neokatechumenalna zaprasza na modlitwę poranną – jutrznię, na godz. 6.40 do dolnego kościoła.

9. W sobotę 11 maja odbędzie się nasz parafialny festyn. Chętnych do podzielenia się swoimi pasjami oraz do pomocy przy jego organizacji zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected] lub na spotkanie 23 marca o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej. Szczegóły na plakacie.

10. W poniedziałek 25 marca – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje te będą rozdawane w przyszłą niedzielę w holu kościoła.

11. Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytać możemy m.in. o tym, jak nowoczesne kwestowanie pozwala budować niezwykłe dzieła miłości i miłosierdzia, a także o tym, jak świadectwa osób powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego mogą pomóc także świeckim szczerze szukającym Boga. A w „Niedzieli” – w II niedzielę Wielkiego Postu nazywaną „Ad Gentes” przeżywaną jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami rozmowa z bp. Jerzym Mazurem o posłudze polskich misjonarzy. Polecamy!

12. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Dariusz Bednarek,
Zofia Szkolnicka,
Józef Szurpicki
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!