2 września 2018 r. – XXII Niedziela Zwykła – Odpust parafialny ku czci MB Pocieszenia

1. Dzisiaj przeżywamy nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. dr Aleksander Radecki – Ojciec Duchowny Seminarium Wrocławskiego. Dzisiaj od godz. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

2. W poniedziałek 3 września o godz. 17.00 w kościele dolnym – Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

3. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duszpasterstwo „40 +”, Neokatechumenat i Krąg Rodzin. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. O godz. 17.00 – Msza św. dla dzieci, a o 19.00 w kościele dolnym – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży od VII klasy szkoły podstawowej i młodzieży szkół średnich.

5. W sobotę 8 września – święto Narodzenia NMP. W dniu tym rozpoczynają się spotkania ministrantów i kandydatów. O godz. 9.00 – z klas: V, VI i VII. O godz. 10.30 – kl. III i IV.

6. Po wakacjach wznawiamy Msze św. o godz. 19.30 w dni powszednie oraz Mszę św. o godz. 10.30 w kościele dolnym. Także swoją działalność rozpoczyna dzisiaj biblioteka parafialna, a od przyszłej niedzieli – kawiarenka.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę termomodernizacji i bieżących prac w naszej świątyni. Pod chórem zainstalowanych jest 10 nowych ławek w miejsce starych szkolnych ław, które tam były.

8.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o trudnej dla papieża Franciszka podróży do Irlandii – kraju zranionego przez ciężkie grzechy popełnione przez ludzi Kościoła, a także o tym, co działo się podczas Światowego Spotkania Rodzin. W „Niedzieli” – o cudach Niepokalanej oraz o modlitwie o niepodległość – zarówno Ojczyzny, jak i naszą osobistą. Polecamy!

Wrześniowy numer miesięcznika „Nowe Życie” wyłożony jest na półpiętrze. Poświęcony jest miejscu chrześcijan w polityce. Można w nim przeczytać wywiad o dylematach towarzyszących wierzącemu politykowi, dowiedzieć się, jaka wizja polityki wyłania się w dokumentach Kościoła, oraz poznać sylwetkę św. Tomasza Morusa – patrona polityków.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Edwarda Dobrzyńska,
Henryka Gospodarek,
Bronisław Andrzejewski,
Krystyna Zawada
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!