11.03.2018 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki na wszystkich Mszach św. niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 głosi o. Krzysztof Biel SJ. Możliwość spowiedzi przed i w trakcie Mszy św. 

2.  Także dzisiaj o godz. 17.00 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. W czwartek, 15 marca – odpust ku czci patrona naszej parafii, św. Klemensa Marii Dworzaka. Suma odpustowa o godz. 18.00. Po niej zapraszamy wszystkich parafian na dalsze świętowanie do kawiarenki parafialnej. W dniu tym nie ma Mszy św. o godz. 19.30.

5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. O godz. 19.00 w k. d. Msza św., a po niej droga krzyżowa dla młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę do nabycia będą świece CARITAS na wielkanocny stół – PASCHALIKI.

7. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godz. 6.40 w kościele dolnym zapraszamy na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła.

8.  Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. rozmowa o niedzieli wolnej od handlu i wyzwaniach, które się z tym wiążą, a także o nowych przepisach, które katechetom, muszącym mieć takie same kwalifikacje jak inni nauczyciele, pozwolą być wychowawcami klas. W „Niedzieli” – o Franciszku, którego pięć lat temu kardynałowie wybrali „z końca świata” na papieża – wyznawcy franciszkańskiej prostoty, głoszącym, że „Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem”. Polecamy!

9. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Andrzej Buchowiecki,
Zygmunt Furyk,
Danuta Bukowska,
Jarosław Przybyszewski,
Jan Pacek,
Irena Krawczyk,

Grażyna Wycisk.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!