27 lutego 2022 r – 8. Niedziela Zwykła

8 Niedziela Zwykła

 1. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prosi wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Spieszymy także z materialną pomocą, dlatego w dzisiejszą niedzielę i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej jest przeprowadzana zbiórka do puszek, a pieniądze – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 2. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 3. W poniedziałek, 28 lutego, o godz. 16.30 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków Wspólnoty oraz wszystkich zainteresowanych.
 4. Najbliższa środa jest Środą Popielcową. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.30. W dniu tym obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową kancelaria parafialna jest nieczynna.
 5. W najbliższy czwartek, 3 marca, przypada na naszą parafię wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu taka, jakie odbywają się po kolei we wszystkich kościołach Archidiecezji. Adoracja odbędzie się w kościele górnym i rozpocznie się po porannej Mszy św. o godz. 8.00 a zakończy się przed Mszą św. o godz. 18.00. Prosimy naszych Parafian o wpisywanie się na listę dyżurów, znajdującą się w holu kościoła.
 6. Najbliższy Piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W Pierwszy Piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
 7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 w kościele górnym dla dorosłych i o tej samej godzinie w kościele dolnym dla dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Apostolstwo Modlitwy i Róże Różańcowe (4. marca), a następnie Wspólnota 40+ (11. marca), później Grupa Dorosłych Lektorów (18. marca), a po nich Kręgi Rodzin (25. marca), w czwartym tygodniu Wielkiego Postu – Oaza Dzieci Bożych (1. kwietnia), w piątym tygodniu jest Droga Krzyżowa Ulicami Miasta, a w Wielki Piątek – przygotowuje młodzieżowa wspólnota Magis.
 8. Po raz szósty w najbliższy Piątek będziemy przeżywać w Kościele Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w czasie Godziny Miłosierdzia.
 9. Wszystkich chętnych Parafian zapraszamy na pierwsze spotkanie synodalne, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 marca, o godz. 10.00 w kościele górnym. Rozpoczniemy je Celebracją Słowa Bożego, by następnie w grupach porozmawiać o doświadczeniach związanych ze wspólnotą Kościoła.
 10. Również w sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne do kawiarenki parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę wolontariusze Fundacji Hospicyjnej będą zbierać do puszek na wrocławskie hospicja.
 12. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego pisma „Nowe Życie”.
 14. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Sprzęt należy składać za furtką, obok szybu windy, do środy, 9 marca, do godz. 10.00. Przychody z akcji wesprą Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach.
 15. Szkoła Podstawowa nr 109, zaprasza rodziców sześciolatków wraz z dziećmi, na „Dzień Otwarty”, który odbędzie się 1 marca o godz. 17.00. W programie przewidziano: spotkania z nauczycielami, spacer po szkole i zajęcia kreatywne dla dzieci.
 16. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Krystyna Stojek, Feliks Basta, Stanisław Anisimowicz, Jerzy Baldowski, Wiesław Gajowiec, Aleksander Dłużeń. Dobry Jezu…

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
18.00 o. Proboszcz  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

 

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!