16 stycznia 2022 r. – 2. Niedziela Zwykła

2 Niedziela Zwykła

16  stycznia 2022 r.

 

 1. Dzieci z Oazy Dzieci Bożych serdecznie zapraszają dzisiaj na popołudnie „Z kolędą i poezją” o godz. 16.45 w kościele górnym (po Mszy św. o 16.00). Warto ponownie przyjść do kościoła na to spotkanie.
  Rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00.
 1. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.
 2. W poniedziałek, 17 stycznia, wyjątkowo o godz.17.00 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie  członków Wspólnoty oraz wszystkich zainteresowanych.
 3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 4. Od poniedziałku zapraszamy ponownie naszych Parafian na specjalną, „kolędową” Mszę św. o godz. 19.00 w kościele górnym.

Plan kolędy:

W poniedziałek, 17 stycznia – Al. Pracy (cała).

We wtorek, 18 stycznia – ul. Ślusarska, Pilnikarska, Heblarska i Stolarska.

W środę, 19 stycznia – ul. Tapicerska, Blacharska, Lakiernicza, Tokarska i Monterska.

W czwartek, 20 stycznia – ul. Rymarska i Racławicka, w tym także osiedla Impressio II, Villa Alouette i Avanti.

 1. Z radością pragniemy poinformować, że nasz konkurs na zagospodarowanie ogródka wokół figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, ogłoszony z okazji jubileuszu 100-lecia poświęcenia Polski i naszej parafii NSPJ został rozstrzygnięty! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie projektów. Na konkurs wpłynęło 12 prac.

Niezależna Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich projektantów za pomysłowość, przejrzystość projektów i ciekawe pomysły, jednakże na różnych stopniach podium.

Na pierwszym miejscu znalazły się projekty, których autorami są: Marta Jakimowicz i Mikołaj Studziański; Piotr Czyszkowski; Małgorzata i Maciej Duchińscy; Zofia, Andrzej i Marzena Poręba.

Drugie miejsce zajęli następujący projektodawcy: Elżbieta Kowal; rodzina Kuropka: Dominik, Gabriela, Szymon i Zosia; Iwona i Emilia Horszczaruk; o. Piotr Blajerowski SJ.

Trzecie miejsce na podium: Ewa Droszcz; Anna Włodarczyk; Anita Jacyno oraz anonimowy Autor.

Wszystkie złożone pomysły posłużyły do opracowania jednej koncepcji, która zostanie wdrożona w najbliższym roku. Wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie pragniemy zaprosić na Mszę św. w następną niedzielę, 23 stycznia 2022, o godz. 10.30, po której pomysłodawcom projektów wręczymy nagrody. Serdecznie zapraszamy!

 1. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Zygmunt Wądołkowski, Bogumiła Kąkolewska, Marian Małecki, Krzysztof Zuchowicz, Mieczysław Szerafin. Dobry Jezu…
Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor o. Proboszcz
13.30 o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
16.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka o. A. Niczypor

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!