11 kwietnia 2021 r. – 2. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci, transmitowana przez Internet (oprócz Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele), następnie o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. W czasie Godziny Miłosierdzia wyjątkowo nie będzie Mszy św. W panującym obecnie szczycie pandemii zachęcamy wiernych do korzystania z przekazu internetowego i duchowego łączenia się z naszą świątynią.

2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. W najbliższą środę, 14 kwietnia, obchodzimy ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI ustanowione przez Sejm RP w 2019. Dlatego historyczna data 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce.

4. W następną niedzielę, 18 kwietnia, przypada  NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. W związku z tym zachęcamy wiernych do codziennej lektury Pisma Świętego, dzięki czemu można lepiej zgłębić tajemnice naszej wiary. 

5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. rozmowę z pierwszą w historii sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej o roli kobiet w Kościele, mocy Bożego Słowa i odrzuceniu Boga przez współczesną kulturę. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. o tym, jak ustawa o hospicjach perinatalnych ma pomóc kobietom i kiedy ustawa ta może wejść w życie. Polecamy!

6. W tym roku będziemy świętować jubileusz 100-lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ramach przygotowań powstał program Serce Młodych, a w nim KONKURSY:

  • dla rodzin „Serce rodziny w Sercu Jezusa”. Zadaniem rodzin jest stworzenie pracy, która będzie wyrażała hasło konkursowe. Można to zrobić na dwa sposoby – w formie plastycznej lub filmowej.
  • dla młodzieży (uczniów) konkurs: „Dobrze widzi się tylko Sercem” Uczniowie będą rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w szkole podstawowej (klasy IV – VI i VII – VIII), i w jednej w szkołach średnich. Hasło konkursowe skierowane do nich mogą zrealizować w trzech formach: literackiej, plastycznej i filmowej.
  • dla grup parafialnych konkurs: „W rytmie Serca” Członkowie młodzieżowych wspólnot parafialnych mają za zadanie przygotować akcję promocyjną dla kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w swoich parafiach lub w przestrzeni online. Jako pracę konkursową mają zaś nadesłać sprawozdanie z wykonanej akcji w dowolnej formie.

Prace należy składać do 1 maja br. We wszystkich konkursach przewidziano cenne i atrakcyjne nagrody! Szczegóły na stronie internetowej www.jezuici.pl/tematy/serce-mlodych

7. W przedsionku kościoła mamy nową wystawę poświęconą przeżywanemu ostatnio Triduum Paschalnego w naszej parafii.

8. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Zygmunt Janecki, Maria Cibicka, Wiesława Kurek, Stefan Reński, Lucyna Pokutycka, Mieczysław Przybyłka, Janina Danielska, Bronisław Kupczyński. Dobry Jezu….

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
7.30 o. P. Blajerowski  o. A. Niczypor
9.00 o. K. Antoniewicz  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. A. Niczypor  o. A. Pełka
10.30 KD o. G. Kramer  o. G. Tęczar
12.00 o. A. Pełka  o. G. Tęczar
13.30 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
16.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
18.00 o. P. Blajerowski  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Zygmunt Janecki,
Maria Cibicka,
Wiesława Kurek,
Stefan Reński,
Lucyna Pokutycka,
Mieczysław Przybyłka,
Janina Danielska,
Bronisław Kupczyński
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!