2 grudnia 2018 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Poniedziałkową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Duszpasterstwo Czterdzieści +, Neokatechumenat i Krąg Rodzin.

2. Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 w kościele górnym neokatechumenat zaprasza na Laudesy. W czasie Adwentu od poniedziałku do soboty o 6.30 – Msza św. roratnia, a po niej zapraszamy do kawiarenki na agapę. W tym roku przynosimy kanapki przygotowane w domu.

3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 – Godzina miłosierdzia, o 17.00 – Msza św. dla dzieci, a o 19.00 w kościele dolnym – dla młodzieży.

4. W sobotę 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni, plus dodatkowe o godz. 9.00 i o 17.00. O godz. 12.00 – Godzina łaski.

5. Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich chętnych na zajęcia ze stroikami świątecznymi. Odbędą się one w sobotę 8 grudnia w kawiarence parafialnej w godz. od 10.00 do 12.00. Więcej informacji na plakacie.

6. Także w sobotę 8 grudnia o godz. 14.00 w kawiarence parafialnej – spotkanie Klubu Seniora – zapraszamy.

7. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą, 2. niedzielę Adwentu i potrwają do środy 12 grudnia. Poprowadzi je nasz parafianin – ks. Krzysztof Wojtkowiak.

8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę termomodernizacji.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha” – o nim to w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. W „Niedzieli” znajdziemy wywiad ze znanym duszpasterzem, ks. Piotrem Pawlukiewiczem, który odpowiada na pytania o to, jak przygotować się na śmierć i dlaczego warto dążyć do świętości. Na półpiętrze do zabrania jest „Nowe Życie”.

10. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

11. Potrzebna jest pomoc do osoby starszej chodzącej od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 14.00. Tel. 601 858 555.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Ludwika Jurczenko,
Wiesław Paluch
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!