9 września 2018 r. – XXIII niedziela zwykła

1. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

2. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chrześcijanie wielką czcią otoczyli miejsca wskazane przez Ewangelie jako miejsca męki i śmierci Chrystusa. Szczególną czcią otaczano Krzyż, na którym Pan Jezus oddał swoje życie. Według starożytnej tradycji miała go odnaleźć w 326 roku św. Helena, matka cesarza Konstantyna Wielkiego. Na wiadomość o tym cesarz wysłał do Jerozolimy najznakomitszych swoich architektów, którzy na Górze Kalwarii wystawili ku czci Krzyża Świętego bazylikę. Dnia 13 września 335 roku odbyło się jej uroczyste poświęcenie. Na tę pamiątkę obchodzono co roku 13 września uroczystość „Podwyższenia Krzyża Świętego”. Później przeniesiono to święto na 14 września dla całego Kościoła Powszechnego. Tego dnia 69 lat temu, w Krakowie w więzieniu na Montelupich strzałem w potylicę zamordowany został kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, jezuita, ks. Władysław Gurgacz. Msza św. za ks. Gurgacza o godz. 18.00.

3. W sobotę o godz. 9.00 o. Andrzej zaprasza na spotkania ministrantów i kandydatów.

4. Rozpoczynamy w naszej parafii kurs przygotowawczy do bierzmowania. Uczniów klasy III gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 16 września o godz. 19.00 w kościele dolnym.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 23 września o godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza św. dla rodziców i dzieci z klas 3 (komunijnych). Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z ks. Mariuszem.

6. Wspólnota Zacheusz działająca przy katedrze we Wrocławiu zaprasza na rekolekcje dla małżeństw Wspólna Droga. Jest to weekend, który pozwoli spędzić czas razem i na nowo rozradować się darem sakramentu małżeństwa. Najbliższe rekolekcje odbędą się w Bardzie Śląskim w terminie 28-30 września. Więcej informacji i zapisy na stronie Wspólnoty Zacheusz (www.zacheusz.wroclaw.pl), a także na plakatach.

7.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o spojrzeniu historyków na obecną burzę na szczytach kościelnej hierarchii, widzących w niej kolejny etap… wzrostu Kościoła, i o pierwszej Solidarności, która dawała nadzieję, odkłamywała język, naprawiała relacje międzyludzkie i wciąż inspiruje. W „Niedzieli” – o pierwszym na świecie sanktuarium Dzieci Fatimskich, które znajduje się w Szczecinie. Polecamy!

8.  Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Ireneusz Werner,
Józef Nowicki,
Bronisław Andrzejewski
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!