25.03.2018 r. – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. Przed Mszą św. o godz. 10.30 na placu przed kościołem poświęcenie palm i procesja z palmami.

3. Msza św. o godz. 10.30 z udziałem naszego parafialnego chóru – Vox Clemens. Zapraszamy też do wysłuchania kilku utworów po Mszy św.

4. Z kolei po Mszy o godzinie 20.00 na krótkie czuwanie z pieśniami pasyjnymi wprowadzającymi w przeżywanie Wielkiego Tygodnia zaprasza Zespół Clemensianum.

5. Dzisiaj w holu kościoła rozdawane są deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy (jednej dziesiątki) różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Deklaracje te będzie można złożyć jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00.

6. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka.

7. Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek to radosne święto Eucharystii i służącego jej Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, wraz z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Ciemnicy, gdzie będzie można adorować Go do godz. 24.00, czyli do północy.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Zbawiciela. Nabożeństwo drogi krzyżowej zostanie odprawione o godz. 15.00 w godzinie śmierci Chrystusa, a liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która potrwa przez całą noc i całą sobotę. Od 20.00 do 21.00 adorację prowadzi Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Od. 21.00 do 22.00 Młodzieżowa Wspólnota Magis. Od 22.00 do 23.00 Odnowa w Duchu Świętym. Od 23.00 do 24.00 Neokatechumenat i od 24.00 do 1.00 – Duszpasterstwo 40+. Na godziny od 1.00 do 7.00 (rano) można się zapisywać na listę dyżurów czuwania wyłożoną w holu kościoła. Skarbonka na ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu znajduje się na w kościele na półpiętrze. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – tzn. całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pokarmów do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich.

Wielka Sobota to dzień cichej adoracji Chrystusa w Grobie Pańskim bez sprawowania jakiejkolwiek liturgii. Święcenie pokarmów od 9.00 do 15.00. Potem kościół zostanie zamknięty do godz. 19.00 celem posprzątania i przygotowania do wieczornej liturgii.

Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i stanowi ukoronowanie i zwieńczenie całej liturgii Kościoła. Liturgia rozpocznie się o godz. 20.00 w ogrodzie, gdzie od poświęconego ognia uroczyście zapalimy paschał. Przed liturgią będą rozdawane świece. Uroczysta procesja rezurekcyjna odbędzie się zaraz po tej Eucharystii.

W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny, a więc pierwsze Msze św. o godz. 6.30 i dalej w porządku niedzielnym.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 20.00.

Wtorek – nasz kościół uczestniczy w tzw. Nocy Konfesjonałów. Spowiedź od 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 24.00, czyli do północy.

Środa od 6.30 do 9.00 i po południu od 17.00 do 20.00.

Wielki Czwartek od 7.00 do 17.00.

Wielki Piątek od 7.00 do 17.00.

Wielka Sobota od 7.00 do 15.00.

Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie. Sprawy nagłe jak np. pogrzeby prosimy zgłaszać bezpośrednio do któregoś z księży. Prosimy, by wszystkie inne sprawy kancelaryjne załatwić wcześniej.

8. „Laudesy” o 6.40 będą odprawiane do Wielkiej Środy.

9. W Wielką Sobotę – będzie można nabyć, obszerniejszy niż zwykle, pełen świeżych wieści z parafii i materiałów do poczytania w okresie wielkanocnym, świąteczny numer „Głosu Pocieszenia”, w którym autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie: Zmartwychwstanie – finał czy początek. Polecamy.

A dzisiaj już zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. rozmowa z o. Maciejem Ziębą o ciągłości i zmianie w pontyfikacie papieża Franciszka, a także teksty do medytacji na Triduum Paschalne. W „Niedzieli” – o ciekawym konkursie dla każdego zatytułowanym: „Na stulecie odzyskania niepodległości – Modlitwa za Ojczyznę”. Polecamy!

W stoisku z prasą są też do nabycia świece „Caritas”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

10. Najbliższy kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii odbędzie się od 9 do 19 kwietnia. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

 


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Franciszka Szuja,
Stanisław Wyrembak,
Kazimierz Krawczyk,
Cecylia Rudzka,
Stanisław Izmajłowicz.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!