17 marca 2024 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

5 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024 r.

 1. Dzisiaj po każdej Eucharystii są do nabycia w kancelarii parafialnej świece CARITAS na wielkanocny stół tzw. paschaliki. Świece są po 20 zł, a baranki z białej czekolady po 10 zł.
 2. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie święto patronalne arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy o naszym biskupie ordynariuszu w modlitwie.
 3. W najbliższy piątek, 22. marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok. 18.30. Lista grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań do stacji znajduje się na tablicy ogłoszeń. Tematem tegorocznej Drogi Krzyżowej jest hasło roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Prosimy służbę porządkową o pomoc w zorganizowaniu przejścia. W tym dniu nie ma innych nabożeństw drogi krzyżowej w kościele i Eucharystii dla młodzieży o godz. 19.00.
 4. W najbliższą sobotę jest dzień chorych w naszej parafii. Msza św. z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Od godz. 9.30 – możliwość spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 10.30 na placu przed kościołem poświęcenie palm i procesja z palmami.
 6. W Niedzielę Palmową wspólnota młodzieżowa Magis będzie przed każdą Eucharystią rozprowadzać palmy. Zebrane ofiary wesprą młodzież w wakacyjnym wyjeździe rekolekcyjnym.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do wzięcia nowy numer archidiecezjalnego pisma „Nowe Życie” oraz nowy biuletyn misyjny redagowany przez o. Czesława Tomaszewskiego SJ.
 8. W następnym tygodniu ukaże się nowy, świąteczny numer naszego parafialnego czasopisma „Głos Pocieszenia”.
 9. Parafian, którzy chcą złożyć świadectwo o Matce Bożej Pocieszenia – związane z wotami przy Obrazie czy uzdrowieniami, nawróceniami, wyproszonymi łaskami za Jej przyczyną prosimy o kontakt. Szukamy świadków przybycia MB Pocieszenia do naszej parafii w 1974 r. i intronizacji Obrazu w 1977 r. a także uczestników Nowenny na przestrzeni 50 lat. Szczegóły na plakacie znajdującym się w holu kościoła i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy również w najbliższy wtorek na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.30 i Mszę św. ku Jej czci o godz.18.00.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Emilia Tchórzewska, Antoni Jaworski, Edward Cader. Dobry Jezu…

5 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  P. Adamarek
9.00 o. S. Data o.  K. Antoniewicz
10.30 o. Superior o. S. Data
12.00 o. P. Adamarek o. Superior
13.30 o. Superior o. K. Antoniewicz
16.00 o. R. Mól o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz o. Superior
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!