24 grudnia 2023 r. – IV Niedziela Adwentu

4 Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj jest Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnią Mszą św. jest Msza św. o godz. 13.30. Po zakończeniu tej Mszy kościół zostanie zamknięty do godz. 21.00. O godz. 22.00 – Msza św., pasterka dla rodziców z małymi dziećmi, a o godz. 24.00 – główna, uroczysta pasterka dla ogółu wiernych.
 2. Jutro obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana. We wtorek jest nowenna o 17.30. W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek świętych Młodzianków męczenników.
 3. Wyjątkowo w środę po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W następną niedzielę, 31 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji Sylwestra nabożeństwo na zakończenie roku, a po nim krótka zmiana Tajemnic Różańcowych odbędą się po Mszy św. o godz. 10.30. Z tej samej racji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 20.00 (pozostałe Msze jak w niedzielę).
 5. Po Mszy św. w kancelarii parafialnej są jeszcze do nabycia opłatki.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 7. Dziękujemy za liczne zaproszenia na kolędę do Waszych domów. Kolędę rozpoczniemy po Świętach w środę, 27 grudnia. W dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę i niedzielę od 15.00. W uroczystość Trzech Króli nie idziemy po kolędzie.

PLAN KOLĘDY:

Środa, 27 grudnia:  ul. Inżynierska nieparzyste od 1 do 79 oraz parzyste od 2 do 60 (jeden wieżowiec). Osiedla: Corte Verona, Login City, Kwadrat i Nowy Kwadrat odwiedzimy po Nowym Roku.

Czwartek, 28 grudnia:  ul. Inżynierska – wieżowce, czyli numery parzyste od 62 do 84.

Piątek, 29 grudnia:  ul. Bzowa cała oraz Aleja Pracy nieparzyste od 1 do 25A.

Sobota, 30 grudnia:  Aleja Pracy do końca oraz Nasturcjowa i Ostrowskiego (całe).

Po Nowym Roku:

Wtorek, 2 stycznia:  Ulica Hallera bez Ogrodów Hallera i Ogrodów Grabiszyńskich.

Środa, 3 stycznia:  Ogrody Hallera i Ogrody Grabiszyńskie oraz ul. Grabiszyńska nieparzyste od 317 do 341.

Plan kolędy jest wywieszony na naszej stronie parafialnej oraz w gablotce i przedsionku. Resztę kolędy podamy w następną niedzielę.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Witold Szmaciarski, Helena Nowakowska, Jerzy Boguszewski, Elżbieta Łukaszek, Teodor Kosmowski, Marianna Pabich, Halina Rożko, Jan Nowak, Stanisław Sobkowiak. Dobry Jezu…

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. R. Mól

o. Superior

o.  K. Antoniewicz,  o. M. Kowalcze
9.00 o. S. Data o.  P. Adamarek, o. Superior
10.30 o. M. Kowalcze o. S. Data, o. R. Mól
12.00 o. P. Adamarek o. R. Mól, o. M. Kowalcze
13.30 o. K. Antoniewicz o. M. Kowalcze, o. S. Data
16.00
18.00
20.00

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!