13 sierpnia 2023 r. – XIX Niedziela Zwykła

19. Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023 r.

 1. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych niedzielny. Błogosławieństwo kwiatów i ziół na wszystkich Mszach świętych. W tym dniu przypada również 103. rocznica Cudu nad Wisłą.
 2. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 3. W sierpniu w kościołach na Dolnym Śląsku odbywają się VI Dni Muzyki Papieskiej w Karkonoszach. W przedsionku został wywieszony plakat z programem koncertów.
 4. Chciałbym podziękować odchodzącym Współbraciom. Decyzją o. Prowincjała, o. Grzegorz Kramer, po 3 latach posługi, został przeniesiony do parafii jezuickiej przy ul. Stysia we Wrocławiu. Ojciec Grzegorz był katechetą w SP 109, był odpowiedzialny w parafii za przygotowanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych, za Grupę Medytacyjną i Duszpasterstwo 40 plus.
  Decyzją o. Prowincjała kończy również swoją posługę w naszej parafii o. Andrzej Niczypor. W najbliższy wtorek, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  o. Andrzej odprawi ostatnią Mszę świętą przed swoim wyjazdem na placówkę do Nowego Sącza przy ul. Piotra Skargi.  O. Andrzej podczas czteroletniego pobytu w naszej Parafii był zaangażowany m.in. w Duszpasterstwie 40 plus, w Duszpasterstwie Ludzi Pracy, w Domowym Kościele, prowadził Oazę Dzieci Bożych i ministrantów.
  W imieniu swoim, Współbraci i Parafian serdecznie dziękuję o. Andrzejowi i o. Grzegorzowi za zaangażowanie w posługę duszpasterską w naszej Parafii.
  Dziękuję za każdą odprawianą Mszę Św., słuchanie spowiedzi, udzielanie sakramentów, prowadzenie grup i kierownictwo duchowe. Na dalszą posługę kapłańską życzymy Ojcom światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Niech Bóg obdarza Ojców swoim hojnym błogosławieństwem w służbie na jeszcze większą chwałę Pana Boga.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Jonasz Kaniecki, Sylwester Gawłowski, Jan Zakrzewski, Janina Kozłowska, Teresa Idaczyk. Dobry Jezu…

19. Niedziela Zwykła

 13 sierpnia 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. J. Mikuczewski o. Proboszcz
9.00 o. S. Data o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz o. S. Data
12.00 o. A. Niczypor o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor o. S. Data
18.00 o. S. Data o. A. Niczypor
20.00 o. Proboszcz o. S. Data

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!