4 czerwca 2023 r – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość Najświętszej Trójcy

4 czerwca 2023 r.

 1. Dziś, zaraz po Mszy św. o godz. 12.00 w sali solidarności odbędzie się spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. W środę 7 czerwca o godz. 18.00 w ogrodzie odbędzie się ostatnie spotkanie dla dziewczynek przygotowujących się do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Prosimy, by dziewczynki przyniosły ze sobą koszyczki na tasiemce. Serdecznie prosimy Parafian, by przynieśli kwiaty do sypania. Kwiaty od środy prosimy składać w holu kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki, szczególnie pierwszokomunijne, do aktywnego włączenia się w sypanie kwiatów podczas procesji.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 w górnym kościele odbędzie się próba do Bierzmowania. Z tej racji Msza św. o godz.19.30 będzie odprawiona w kościele dolnym.
 3. We wtorek młodzież naszej parafii na Mszy św. o godz. 19.30 przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk bpa Macieja Małygi. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze przygotowują: ołtarz 1 – wspólnota młodzieżowa Magis, ołtarz 2 – Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec, ołtarz 3 – Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz 4 – Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi. Msze św. jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o godz. 10.30. Uroczysta Msza św. jest o godz. 9.00 w kościele, a po niej procesja eucharystyczna ulicami parafii. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 5. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza na koncert uwielbienia „w Niebo głosy” w czwartek o godz. 19.30 na Placu Wolności. Szczegóły na plakatach i banerze.
 6. Arcybiskup Józef Kupny udziela na najbliższy piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy powinni tego dnia ofiarować dowolną modlitwę wg intencji Ojca Świętego lub wyświadczyć uczynek miłości.
 7. Taca z przyszłej niedzieli – drugiej w miesiącu – przeznaczona jest na cele remontowe.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Aleksy Kasprzak, Adela Stefańska, Bartosz Miśta, Włodzimierz Idec, Marian Madej, Kazimierz Swoboda, Donata Brucha. Dobry Jezu…

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 4 czerwca 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
10.30 o. S. Data
o. Antoniewicz
 o. Superior
12.00 o. A. Niczypor
o. Adamarek
 o. G. Kramer
13.30 
o. Superior   o. P. Adamarek
16.00 o. G. Kramer  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
20.00 o. P. Adamarek   o. A. Niczypor

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!