21 maja 2023 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpnie Pańskie

21 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj dzieci ze szkół podstawowych nr 109 i 82 przyjmują Pierwszą Komunię św. Dla całej parafii to powód do ogromnej radości i wdzięczności Bogu za te dzieci i ich rodziny.
 2. W sobotę, 13 maja, 10 małżeństw tworzących 2. i 3. Krąg Domowego Kościoła podjęło – po półtorarocznej formacji – decyzję o wstąpieniu do rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, składając deklarację w czasie uroczystej Mszy św. Wcześniej, 30 kwietnia, taką samą decyzję podjęło 6 małżeństw z 4. Kręgu.
  W naszej parafii jest aktualnie 5 kręgów Domowego Kościoła, w których formuje się ponad 25 małżeństw sakramentalnych. Gdyby ktoś z Państwa chciał się włączyć w tę rodzinną formację, może zgłosić się w najbliższym czasie do o. proboszcza lub o. Krzysztofa Antoniewicza.
 1. We wtorek o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czytelników i osób tworzących Głos Pocieszenia. Po Mszy zapraszamy do Sali Solidarności na otwarte spotkanie redakcji, na którym można podzielić się refleksjami na temat naszego parafialnego czasopisma.
 2. W sobotę wieczorem przypada wigilia przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy „Uwielbieniem” o godz. 20.10, by następnie około godz. 20.30 celebrować uroczystą Mszę wigilijną z rozbudowaną liturgią Słowa. Całość zakończy się około godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i grupy parafialne.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Także w przyszłą niedzielę, zaraz po Mszy św. o godz. 12.00 w sali Solidarności odbędzie się spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dziewczynki I Komunijne oraz wszystkie inne, które chcą sypać kwiaty podczas procesji. Prosimy, by dziewczynki przyniosły ze sobą koszyczki na tasiemce.
 5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Barbara Baros, Adam Liszewski, Stanisława Gawłowska, Stefania Mysior, Bogusława Mierzwiak, Marianna Burda, Jolanta Siarnik. Dobry Jezu…

 

Wniebowstąpienie Pańskie

 21 maja 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 KD o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00  KD o. K. Antoniewicz  o. S. Data
10.00 – 1Kom o. Superior o. P. Adamarek
10.30 KD o. S. Data  o. P. Adamarek
12.00 – 1Kom o. Superior o. Antoniewicz
12.00  KD o. A. Niczypor  o. S. Data
13.30 
o.P. Adamarek   o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. P. Adamarek   o. A. Niczypor

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!