Zmarł August Wilhelm Heckt

18.02.2023 roku w Dortmundzie odszedł do Pana August Wilhelm Heckt – założyciel Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, współzałożyciel Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, przyjaciel Polski, Wrocławia i naszej Parafii. Wraz z małżonką Marią wielokrotnie u nas gościł, miał tu wielu przyjaciół, dla wielu z naszych parafian był wzorem trudnego pojednania między narodami polskim i niemieckim, ale też zwykłej troski o drugiego, bardziej potrzebującego człowieka. Pogrzeb śp. A.W. Heckta odbył się 27 lutego w parafii Świętych Ewaldów w Dortmundzie.
Miesiąc po śmierci, 19 marca o g. 11.30 w katedrze wrocławskiej, jako dziękczynienie za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga przez ręce Zmarłego, w obecności członków delegacji z Dortmundu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Macieja Małygi.
Wśród migawek z bogatych kontaktów Zmarłego z naszą parafią zamieszczamy również m.in. kopie jubileuszowych tekstów, publikowanych w naszym parafialnym Głosie Pocieszenia oraz w biuletynie Fundacji św. Jadwigi, o tym, jak obie strony, tzn. śp. Auwi Heckt i nasi parafianie, widzieli wspólne działania, a także wspomnieniowy tekst ze strony Fundacji św. Jadwigi (której współfundatorom była też i nasza parafia).
Panie Auwi, serdecznie dziękujemy i życzymy… szczęścia wiecznego z kochającym Panem.