26 lutego 2023 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1 Niedziela Wielkiego Postu

 26 lutego 2023 r.

1. Dzisiaj jest zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi o. Paweł Adamarek SJ.

2. W najbliższy wtorek, 28 lutego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Głosu Pocieszenia. Po niej zapraszamy do Sali Solidarności na otwarte spotkanie z redakcją.

3. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. a dla młodzieży o godz. 19.00 w dolnym kościele. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

4. W piątek zapraszamy wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi „Wspólnota 40+”.

5. W najbliższy piątek, 3 marca, przypada na naszą parafię wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu taka, jakie odbywają się po kolei we wszystkich kościołach Archidiecezji. Adoracja odbędzie się w kościele górnym i rozpocznie się po porannej Mszy św. o godz. 8.00 a zakończy się przed Mszą św. dla dzieci o godz. 17.00. Prosimy naszych Parafian o wpisywanie się na listę dyżurów znajdującą się w holu kościoła.

6. Najbliższa sobota jest pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w Sali Solidarności.

8. Kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii odbędzie się od 13 do 23 marca. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Nadal szukamy chętnych poświęcić swój czas na rzecz innych. Poszukujemy osób, które chciałyby zostać animatorami w Oazie Dzieci Bożych a także szukamy osoby chętnej do zaangażowania się w bibliotece parafialnej. Szukamy również katechety/katechetki do pracy w Zespole Szkół Budowlanych (4 razy w tygodniu po 2 godziny). Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.

10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 26 marca i będą trwać do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Jozue Szymański, franciszkanin.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.

12. Dzisiaj w Niedzielę Hospicyjną wolontariusze Fundacji Hospicyjnej zbierają do puszek na wrocławskie hospicja: Hospicjum Bonifratrów, Hospicjum Onkologiczne na Hirschfelda oraz hospicjum w Afryce prowadzone przez siostry zakonne.

13. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: Janusz Wencko, Regina Adamczyk, August Wilhelm Heckt z partnerskiej parafii w Dortmundzie. Dobry Jezu…

 

 1 Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
10.30 o. S. Data  o. Superior
12.00 o. A. Niczypor  o. Adamarek
13.30 o. Superior   o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!