19 lutego 2023 r. – VII Niedziela Zwykła

7 Niedziela zwykła

 19 lutego 2023 r.

1. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na  pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii kwotę: 15225 zł. Serdecznie dziękujemy Wam za Waszą hojność.

2. Najbliższa środa jest Środą Popielcową. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.30. W dniu tym obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W ten dzień kancelaria parafialna jest nieczynna.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Apostolstwo Modlitwy i Róże Różańcowe (24. lutego), a następnie Wspólnota 40+ (3. marca), później Grupa Dorosłych Lektorów (10. marca), a po nich Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi (17. marca), w czwartym tygodniu Wielkiego Postu – Kręgi Rodzin (24. marca), w piątym tygodniu jest Droga Krzyżowa Ulicami Miasta, a w Wielki Piątek – przygotowuje młodzieżowa wspólnota Magis.

4. W najbliższy Piątek będziemy przeżywać w Kościele Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

5. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosi o. Paweł Adamarek SJ.

6. W przyszłą niedzielę wolontariusze Fundacji Hospicyjnej będą zbierać do puszek na wrocławskie hospicja.

7. Kurs katechezy przedślubnej w naszej parafii odbędzie się od 13 do 23 marca. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

9. Na tym samym stoliku pod chórem znajdują się wizytówki pt. „Modlitwa w drodze”. „Modlitwa w drodze” to codzienne 10-minutowe rozważania Ewangelii przygotowane przez jezuitów z Krakowa. Pobierając specjalną aplikację na telefon można słuchać rozważań np. w drodze do pracy. Gorąco zachęcamy do korzystania z „Modlitwy w drodze”, szczególnie w rozpoczynającym się Wielkim Poście. Potrzebne informacje znajdziecie na wspominanej wizytówce dostępnej w języku polskim i ukraińskim.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: Janusz Wencko, Dobry Jezu…

 

 7 Niedziela zwykła

19 lutego 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. S. Data  o. G. Kramer
10.30 o. Superior  o. P. Adamarek
12.00 o. A. Niczypor  o. Superior
13.30 o. P. Adamarek   o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Superior
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!