18 grudnia 2022 r. – IV Niedziela Adwentu

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 Grudnia 2022 r.

 1. Po Mszy św. w kancelarii parafialnej są do nabycia świece Caritasu w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są też opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą.
 2. Dzisiaj wspólnota młodzieżowa MAGIS zaprasza na Jasełka po Mszy św. o godz. 20.00 w górnym kościele.
 3. Jak już zapowiadaliśmy, wtym roku chcielibyśmy odwiedzić Was z „kolędą” w Waszych domach i mieszkaniach. Przypominamy, że dzisiaj (w niedzielę, 18 grudnia) upływa termin składania zaproszeń. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć księdza po kolędzie prosimy o wypełnienie karteczki dostępnej na ostatnich ławkach, i złożenie jej w kancelarii lub wrzucenie do skrzynki na drzwiach w holu. Można też zaprosić nas poprzez maila parafialnego z naszej strony parafialnej ([email protected]). W mailu należy podać imię i nazwisko, oraz adres i telefon. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznie! Tych Parafian, którzy z różnych względów nie mogą lub żywią jeszcze obawy, będziemy zapraszać rejonami na Msze św. „kolędowe” do kościoła. Plan kolędy zostanie wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej w najbliższy czwartek oraz podany w ogłoszeniach następnej niedzieli.
 4. W najbliższy wtorek, 20 grudnia, o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Głosu Pocieszenia. Po niej zapraszamy chętnych na otwarte spotkanie z redakcją, tym razem mające charakter agapy.
 5. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Spowiedź przedświąteczna obędzie się w piątek przez cały dzień od 6.30 do 20.00 i w sobotę od godz. 6.30 do 14.00.
 6. W najbliższą sobotę przypada Wigilia. W tym dniu odbędą się ostatnie Roraty. Chociaż w Wigilię post nie obowiązuje, zgodnie ze staropolską tradycją zachęcamy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Po zakończeniu spowiedzi o godz. 14.00 kościół zostanie zamknięty do 21.00. O godz. 22.00 – Msza św., pasterka dla rodziców z małymi dziećmi, a o 24.00 – główna, uroczysta pasterka dla ogółu wiernych.
 7. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Głosu Pocieszenia”, w którym znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów i wiadomości z naszej parafii, a także wywiad z biskupem Maciejem Małygą. Zapraszamy także do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Zbigniew Grząbka, Edward Prugar, Lucyna Wille. Dobry Jezu…

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 grudnia 2022 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. S. Data  o. Superior
10.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
12.00 o. A. Niczypor  o. P. Adamarek
13.30 o. Superior   o. K. Antoniewicz
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. P. Adamrek
20.00 o. P. Adamarek   o. Superior

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!