11 września 2022 r. – XXIV Niedziela Zwykła

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  11 września 2022 r.

 1. Dziś po Mszy Św. dla dzieci o godz. 12.00 w sali Solidarności odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do Oazy Dzieci Bożych. Zainteresowanych zapraszamy.
 2. Zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki, która jest czynna w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 od 12.00.
 3. W poniedziałek, 12 września o godz. 16.30 w Sali Solidarności odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieskiej Światowej Sieci Modlitewnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie członków Wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 4. W najbliższą sobotę, 17 września, o godz. 9.00 w sali Solidarności odbędzie się pierwsze spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów. Na spotkanie zaprasza nowy opiekun ministrantów o. Andrzej Niczypor.
 5. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas ósmych wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 18 września, o godz. 19.00 do dolnego koścoła.
 6. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą Dnia Modlitw za Ukrainę w środę, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem tego dnia jest „wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.” W naszym kościele w tej intencji zostanie odprawiona Msza o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.  
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze są wyłożone do wzięcia dwa numery jezuickiego biuletynu misyjnego.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Władysław Czyż, Halina Reczkowska-Urbanik. Dobry Jezu…

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. P. Adamarek
9.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
10.30 o. Proboszcz  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. K. Antoniewicz
13.30 o. P. Adamarek  o. S. Data
16.00 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
18.00 o. S. Data  o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek   o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!