12 czerwca 2022 r. – XI Niedziela Zwykła

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 czerwca 2022 r.

 1. W naszej parafii w ramach Triduum Eucharystycznego w poniedziałek – wtorek – środę kazanie na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcone tematowi Eucharystii. Wszystkich Parafian zachęcamy – szczególnie w tych dniach – do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 2. We wtorek o godz. 19.00 w górnym kościele odbędzie się próba przed Sakramentem Bierzmowania. W tym dniu Msza św. o godz. 19.30 będzie odprawiona w dolnym kościele.
 3. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze przygotowują: ołtarz 1 – wspólnota młodzieżowa Magis, ołtarz 2 – Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec, ołtarz 3 – Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz 4 – Duszpasterstwo 40+. Msze św. jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o godz. 10.30. Uroczysta Msza św. jest o godz. 9.00 w kościele, a po niej procesja eucharystyczna ulicami parafii. Zapraszamy dzieci (zwłaszcza pierwszo-komunijne) do sypania kwiatów. Płatki kwiatów można składać w holu kościoła. W oktawie Bożego Ciała procesja w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. W czwartek nie ma wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego młodzieży i Magisu w piątek, 17 czerwca, w kościele dolnym – wyjątkowo o godz. 18.00.
 5. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd z Apostolstwem Modlitwy do Legnicy, do Sanktuarium św. Jacka gdzie dokonał się Cud Eucharystyczny. Wyjazd jest w sobotę, 18 czerwca, w godz. 9 do 17. Koszt 40 zł (za autokar). Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.  Zapisy u Ewy Droszcz do wtorku, 14 czerwca, tel. 504537212.
 6. W przyszłą niedzielę 19 czerwca będzie ostatnia w tym roku szkolnym Msza Święta z udziałem dzieci. Po Eucharystii zapraszamy rodziców i dzieci do ogrodu na skromny poczęstunek.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Janina Stawna, Tomasz Molenda, Stefania Matraszek, Jadwiga Figacz, Maria Będzińska, Kazimierz Pacholec. Dobry Jezu…

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwca 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
10.30 o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. Proboszcz  o. A. Niczypor
17.30 o. G. Kramer  NABOŻEŃSTWO do NSPJ
18.00 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!