3 kwietnia 2022 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy serdecznie o. Leszkowi Gęsiakowi SJ za wygłoszone do nas dzisiaj Słowo Boże. Za tydzień w nowym numerze „Głosu Pocieszenia” ukaże się wywiad z naszym rekolekcjonistą.
  Rekolekcje trwają do środy i są pomyślane jako czas pogłębionej modlitwy. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszach świętych o godzinie 8.00, 18.00 i 19.30 będzie wprowadzenie w medytację, a następnie 20 – minutowa medytacja nad podanymi treściami przed Najświętszym Sakramentem. Chcielibyśmy, aby ten sposób przeżywania rekolekcji odnowił w nas ducha skupienia, modlitwy i adoracji.
 1. Zakończyliśmy wstępny etap  kwaterowania uchodźców. W domu katechetycznym  znalazły schronienie   24 osoby: 10  kobiet  i  14 dzieci w wieku od paru miesięcy do 12 lat. W przyszłym tygodniu będą prowadzone jeszcze końcowe prace wykończeniowe w drugiej łazience, która powstaje w dawnym pomieszczeniu Głosu Pocieszenia. W zeszłym tygodniu zebraliśmy do puszek kwotę 15703 zł, a na konto wpłynęło 30104 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarowane pieniądze, a także wszystkim, którzy przekazali rzeczy materialne. Dziękujemy fachowcom za świetnie wykonaną pracę, wolontariuszom za ogromne zaangażowanie, a koordynatorem za znakomite przeprowadzenie całości. Obecnie dom katechetyczny jest dostępny wyłącznie dla Gości, czyli uchodźców z Ukrainy. Prosimy też o nieprzynoszenie na razie żadnych darów do domu katechetycznego. O dalszych postępach prac i sprawach związanych z pobytem naszych Gości będziemy Was informować na bieżąco.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Od poniedziałku do środy nie będzie adoracji w dolnym kościele, ponieważ będzie adoracja rekolekcyjna w kościele górnym. Od czwartku adoracja wróci do kościoła dolnego.
 4. W najbliższy piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nie będzie tradycyjnej drogi krzyżowej o godz. 17.30 dla dorosłych i dzieci, a wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz.18.00. Rozważania do poszczególnych stacji przygotują grupy według kolejności na rozpisce w gablotce i na stronie internetowej.
 5. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Dzień Chorego jak to było przed pandemią. Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Prosimy o pomoc chorym w przybyciu do kościoła.
 6. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zespół Clemensianum zaprasza na koncert wprowadzający w klimat Wielkiego Tygodnia. Poprzez pieśni wielogłosowe związane z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy chcemy wspólnie rozpocząć celebrowanie tego szczególnego czasu. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Koncert odbędzie się 10 kwietnia po ostatniej Mszy Świętej, około godziny 21.00.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego pisma „Nowe Życie”. Informujemy, że za tydzień ukaże się nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Glos Pocieszenia”.
 8. Od środy, 6 kwietnia, do piątku można przynosić bukszpan na palmy, które młodzież będzie rozprowadzała przed Mszami w Niedzielę Palmową.
 9. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Władysław Kozłowski, Zbigniew Augul, Maria Szostakiewicz. Dobry Jezu…

Droga Krzyżowa Ulicami Miasta

piątek, 8 kwietnia, 2022, godz. 18.30

 1. Księża i Katecheci
 2. Apostolstwo Modlitwy
 3. Odnowa w Duchu Świętym
 4. Młodzieżowa Wspólnota MAGIS
 5. Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)
 6. Oaza Dzieci Bożych
 7. Zespół Synodalny
 8. Kandydaci do Bierzmowania
 9. Róże Różańcowe
 10. Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka
 11. Dorośli Lektorzy
 12. Kręgi Rodzin
 13. Neokatechumenat
 14. Duszpasterstwo 40 +

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
16.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
17.00 o. K. Antoniewicz  GORZKIE ŻALE
18.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
20.00 o. A. Pełka  o. A. Niczypor

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!