30 stycznia 2022 r. – 4. Niedziela Zwykła

4 Niedziela Zwykła

30  stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj jeszcze zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

         Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

 1. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. Nie ma w tym czasie spowiedzi św.
 2. W środę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia konsekrowanego. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 3. W poniedziałek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, w czwartek, wspomnienie św. Błażeja połączone z błogosławieństwem świec i wiernych, a w sobotę wspomnienie św. Agaty.
 4. Najbliższy Piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Z racji ferii zimowych, w najbliższy i następny piątek, nie ma Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W pierwszy piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.

W piątek obchodzimy także 16 rocznicę konsekracji biskupiej naszego Metropolity księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

 1. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego pisma „Nowe Życie”.
 2. Katoliccy biskupi Polski i Ukrainyapelują o poszukiwanie dialogu i porozumienia w celu zażegnania niebezpieczeństwa działań wojennych na Ukrainie. W specjalnym apelu piszą: „że  każda wojna jest nieszczęściem i nie może być nigdy odpowiednim sposobem rozwiązywania problemów międzynarodowych. Zachęcamy przywódców do niezwłocznego wycofania się z drogi stawiania ultimatum i wykorzystywania innego państwa, jako karty przetargowej. Wszelkie rozbieżności interesów winny być rozwiązywane nie przy użyciu broni, ale na drodze porozumień (…).” Katoliccy biskupi Polski i Ukrainy proszą o modlitwę w tej intencji. Przypominamy, że my w naszej świątyni śpiewamy po Mszach świętych suplikacje, w których prosimy Boga o zachowanie nas od zarazy koronawirusa („od powietrza”) i od wojny. 
 3. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli: Irena Kozłowska, Janina Ciemiorek, Stanisław Osiński, Kazimierz Lewicki, Michał Wesołowski, Maria Noszczyńska, Florianna Kasowska, Henryk Urbaniak, Antoni Woroniecki. Dobry Jezu…

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
10.30 o. Proboszcz  o. A. Niczypor
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
16.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!