7 listopada 2021 r. – 32. Niedziela Zwykła

 1. Penitencjaria Apostolska rozszerza odpusty na cały listopad 2021. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 2. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej nadal przyjmujemy zapisy na Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane w listopadzie w poniedziałki i piątki o godz.18.00. Natomiast wypominki można wrzucać do skrzynki na drzwiach przy domofonie w holu kościoła. Nabożeństwa wypominkowe odbywają się przez listopad codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków kiedy jest nowenna.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 4. We wtorek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek św. Jozafata.
 5. W czwartek, 11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja różańcowa na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Pamiętajmy też o udekorowaniu naszych domostw barwami narodowymi.
 6. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek, 12 listopada, o godz. 17.00 w kościele dolnym.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy modlić się za prześladowanych chrześcijan oraz przeprowadzimy zbiórkę do puszek na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 9. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Anna Lipnicka, Krystyna Konieczna, Maria Klimek. Dobry Jezu…

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

7 listopada 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. G. Tęczar  o. A. Niczypor
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. G. Tęczar   o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor   o. A. Pełka
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Tęczar
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!