31 października 2021 r. – 31. Niedziela Zwykła

31 października 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.
2. W poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 15.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim – Msza św. i procesja różańcowa z modlitwą za zmarłych. Msza święta zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00 w kościele. Intencja z odwołanej Mszy św. godz. 6.30 zostanie odprawiona o godz. 7.30.
We Wszystkich Świętych nie ma poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie ma też wypominków. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy we wtorek, 2 listopada, o godz. 17.30. Nabożeństwa wypominkowe będą odbywać się przez listopad codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków kiedy jest nowenna.
3. We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy jak w dni powszednie, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
4. W środę o godz. 20.15 zapraszamy na modlitwę w duchu Taize.
5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza.
6. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym.
Młodzież z ubiegłego rocznika przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym, a po niej odbędzie się egzamin końcowy.
W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.
7. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym.
8. W przyszłą niedzielę, 7 listopada, na porannych Mszach św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 wystąpi polski zespół wokalny o nazwie „Wspólna Wędrówka” z Mińska na Białorusi. Po krótkim koncercie na koniec Mszy św. będzie również możliwość wsparcia zespołu w holu.
9. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 109 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w kościele górnym.
10. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej nadal przyjmujemy zapisy na Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane w listopadzie w poniedziałki i piątki o godz.18.00. Wypominki można składać w kancelarii i w zakrystii lub wrzucać do skrzynki na drzwiach przy domofonie w holu kościoła.
11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
12. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Andrzej Jasiewicz i Krystyna Wróbel. Dobry Jezu…

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

31 października 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
9.00 o. G. Tęczar  o. K. Antoniewicz
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. G. Tęczar   o. Proboszcz
16.00 o. G. Kramer   o. A. Pełka
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka   o. G. Tęczar

Ogłoszenia stałe:

  • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!