26 maja 2024 r. – VIII Niedziela Zwykła

8 Niedziela zwykła

26 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj świętujemy w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. Od poniedziałku do piątku dzieci będą przeżywać „biały tydzień”. Pamiętajmy o dzieciach pierwszokomunijnych w naszych modlitwach.
 2. Przypominamy, że Rocznicę Pierwszej Komunii św. będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 2 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W środę, 29 maja, ok. godz. 18.45 (po Mszy Św. o godz. 18.00) odbędzie się spotkanie dla dziewczynek i chłopców, którzy chcą wziąć czynny udział w procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, a szczególnie pierwszokomunijne. Chłopcy będą ćwiczyć dzwonienie dzwonkami a dziewczynki sypanie kwiatków. Prosimy, by dziewczynki miały ze sobą koszyczki na tasiemce. Po próbie dzieci otrzymają od nas niespodziankę. Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania. Można je składać w holu kościoła.

 1. Dzieci Pierwszokomunijne serdecznie zapraszamy do dołączenia od września do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania oazowe to czas budowania relacji, poznawania siebie nawzajem i Pana Boga. Dodatkowo wszystkich chłopców zachęcamy do dołączenia do grupy ministrantów.
 2. W najbliższy czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. W ten dzień uroczysta Msza św. o godz. 9.00 w kościele, a po niej procesja tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy następujące grupy o przygotowanie ołtarzy: ołtarz 1 – Wspólnota Młodzieżowa Magis, ołtarz 2 – Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec, ołtarz 3 – Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz 4 – Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi. W oktawie Bożego Ciała procesja w trakcie nabożeństwa majowego i czerwcowego o godz. 17.30.
 3. Ojcowie Redemptoryści z Wrocławia serdecznie zapraszają na koncert uwielbienia „BLIŻEJ NIEBA”, który odbędzie się w Boże Ciało o godz. 19.30 na parkingu przy kościele  NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga 10.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobota miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem na górze.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Anna Paciorek, Janina Mucha. Dobry Jezu…

8 Niedziela zwykła
26 maja 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30  KD o. K. Antoniewicz o.  R. Mól
9.00  KD o. P. Adamarek o.  S. Data
10.30  KG

I Komunia

o. Superior o. P. Adamarek
10.30 o. S. Data o. K. Antoniewicz
12.00

I Komunia

o. Superior o. R. Mól
12.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
13.30 o. R. Mól o. Superior
16.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
18.00 o. R. Mól o. P. Adamarek
20.00 o. P. Adamarek o. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!