28 kwietnia 2024 r. – V Niedziela Wielkanocna

5 Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w sali Solidarności spotkanie dla dziewczynek w wieku 8-12 lat, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Szczególnie gorąco zapraszamy dziewczynki przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Kolejne spotkanie zaplanowane jest za dwa tygodnie w niedzielę 12 maja również po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się modlitwa w intencji dzieci zagrożonych aborcją oraz w intencji rodziców tych dzieci. Modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 5. W liturgii obchodzimy – w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy, w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę św. Floriana.
 6. W najbliższą środę, 1 maja, rozpoczynają się nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!
 7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. W tym dniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Z racji uroczystości maryjnych nie ma Godziny Miłosierdzia, ani dodatkowej spowiedzi, spowiadamy na każdej Mszy Świętej.
 8. W sobotę, 4 maja, Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.
 10. Informujemy, że jest organizowana pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa w dniu 11 maja 2024 – szczegóły i zapisy na stronie – pielgrzymkakrzeszow.pl oraz na plakacie. Dojazd do Krzeszowa we własnym zakresie, natomiast na miejscu w ciągu dnia jest przewidziana adoracja, spowiedź, Eucharystia, konferencje, koronka do św. Józefa i małe grupy. Zachęcamy mężczyzn do  skorzystania z tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez mężczyzn dla mężczyzn.

11 . W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Jolanta Surma – Urbaniak, Kazimiera Hołysz, Maria Nyz, Celestyn Tchórzewski, Lesław Bobilak. Dobry Jezu…

5 Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  M. Kowalcze
9.00 o. M. Kowalcze o.  S. Data
10.30 o. S. Data o. Superior
12.00 o. P. Adamarek o. K. Antoniewicz
13.30 o. Superior o. R. Mól
16.00 o. R. Mól o. P. Adamarek
18.00 o. K. Antoniewicz o. S. Data
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!