3 marca 2024 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

3 Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024 r.

 1. Dzisiaj przypada na naszą parafię wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu taka, jakie odbywają się po kolei we wszystkich kościołach Archidiecezji. Z racji niedzieli Adoracja odbywa się między Mszami, czyli po tej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do następnej Mszy św. Prosimy Parafian o poświęcenie chociaż chwili czasu na adorację.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza. W naszym kościele posiadamy jego relikwie, znajdują się pod obrazem Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzą Kręgi Rodzin Domowego Kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. To spotkanie, w którym uczestniczy także nasza Oaza Dzieci Bożych, Oaza Nowej Drogi i nasze Kręgi Rodzin rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30.
 6. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 8. Parafian, którzy chcą złożyć świadectwo o Matce Bożej Pocieszenia – związane z wotami przy Obrazie czy uzdrowieniami, nawróceniami, wyproszonymi łaskami za Jej przyczyną prosimy o kontakt. Szukamy świadków przybycia MB Pocieszenia do naszej parafii w 1974 r. i intronizacji Obrazu w 1977 r. a także uczestników Nowenny na przestrzeni 50 lat. Szczegóły na plakacie znajdującym się w holu kościoła i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy również w najbliższy wtorek, 5 marca, o godz. 17.30 na Nowennę do MB Pocieszenia i na Mszę św. ku Jej czci o godz.18.00.
 9. W holu kościoła znajduje się wystawa przypominająca postać bł. księdza Jerzego Popiełuszko. Obecny rok – 2024 jest „Rokiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki”, bo właśnie w tym roku przypada 40. rocznica jego męczeńskiej śmierci. Wystawę zorganizowała Komisja Krajowa i Dolnośląski Region NSZZ „Solidarność”. W naszym kościele będzie ją można oglądać do 17 marca br. Warto także przypomnieć, że w naszym kościele znajdują się relikwie bł. ks. Jerzego.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Michalina Krupa, Zofia Błaszkiewicz. Dobry Jezu…

3 Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2024 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. K. Antoniewicz o.  R. Mól
9.00 o. R. Mól o.  K. Antoniewicz
10.30 o. Superior o. P. Adamarek
12.00 o. P. Adamarek o. S. Data
13.30 o. Superior o. S. Data
16.00 o. S. Data o. K. Antoniewicz
18.00 o. K. Antoniewicz o. Superior
20.00 o. P. Adamarek o. R. Mól

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!