14 maja 2023 r. – VI Niedziela Wielkanocna

6 Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023 r.

 1. Dziś, zaraz po Mszy św. o godz. 12.00 w sali Solidarności odbędzie się spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. Następne spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 28 maja po Mszy św. o godz. 12.00.
  Na spotkanie 28 maja zapraszamy wszystkie dziewczynki, również te najmłodsze, które chcą sypać kwiaty podczas procesji. Prosimy, by przyniosły ze sobą koszyczki na tasiemce. Serdecznie zapraszamy!
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się próby przed Pierwszą Komunią Świętą. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 109 zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 19.00, a dzieci z SP nr 82 w środę i czwartek także na godzinę 19.00. Z racji prób Msze święte o godz. 19.30 od poniedziałku do czwartku będą odprawiane w kościele dolnym.
 2. We wtorek, 16 maja, obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi o. Andrzej Niczypor SJ. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek, 19 maja, o godz. 17.00 w kościele dolnym. Po Mszy św. odbędzie się egzamin.
 4. Grupa Medytacji Chrześcijańskiej zaprasza na wykład księdza prof. Włodzimierza Wołyńca na temat „Teologia Łaski”. Wykład odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja, o godz. 10.30 w dolnym kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitwą w ciszy trwającą 25 minut, a po jej zakończeniu będzie miał miejsce wykład. Serdecznie zapraszamy.
 5. W następną niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będziemy przeżywać w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. W związku z tym poranne Msze święte będą odprawione w kościele dolnym, a Msze od 13.30 już w górnym kościele.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Leon Kazimierczak, Barbara Osipowicz, Cecylia Gawłowska, Sabina Papierska, Marta Grzonkowska, Barbara Baros, Adam Liszewski, Stanisława Gawłowska, Stefania Mysior. Dobry Jezu…

 6 Niedziela Wielkanocna

 14 maja 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. S. Data  o. K. Antoniewicz
10.30 o. P. Adamarek  o. G. Kramer
12.00 o. A. Niczypor  o. Superior
13.30 o. Superior   o. P. Adamarek
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
20.00 o. P. Adamarek   o. A. Nniczypor

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!