26 marca 2023 r – V Niedziela Wielkiego Postu

5 Niedziela Wielkiego Postu

 26 marca 2023 r.

 1. Rozpoczęły się rekolekcje parafialne, które głosi o. Jozue Szymański. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę będą głoszone na Mszach świętych o godz. 8.00, 18.00 i 19.30.
 2. Dzisiaj po każdej Eucharystii są do nabycia w kancelarii parafialnej świece CARITAS na wielkanocny stół tzw. paschaliki. W tym roku są jedynie duże świece po 20 zł. Są także do nabycia baranki z białej czekolady po 10 zł.
 3. W najbliższy wtorek, 28. marca, o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czytelników i osób tworzących Głos Pocieszenia z prośbą o zwiększenie poczytności pisma. Po Mszy zapraszamy do Sali Solidarności na otwarte spotkanie redakcji, na którym można podzielić się refleksjami na temat naszego parafialnego czasopisma.
 4. W piątek, 31. marca, odbędzie się Droga Krzyżowa Ulicami Miasta. Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok. 18.30. Lista grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań do stacji znajduje się na tablicy ogłoszeń. Tematem tegorocznej Drogi Krzyżowej jest „Kościół”, ponieważ przeżywamy rok duszpasterski: „Wierzę w Kościół”. Prosimy służbę porządkową o pomoc w zorganizowaniu przejścia. W tym dniu nie ma innych nabożeństw drogi krzyżowej w kościele i Eucharystii dla młodzieży o godz. 19.00.
 5. W najbliższą sobotę jest dzień chorych jak to bywało przed pandemią. Msza św. z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.00. Od godz. 9.30 – możliwość spowiedzi.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 10.30 na placu przed kościołem poświęcenie palm i procesja z palmami.
 7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W następnym tygodniu ukaże się nowy, świąteczny numer „Głosu Pocieszenia”.
 8. Młodzież ze wspólnoty Magis wraz z o. Pawłem w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać wykonane przez siebie palmy. Dlatego w tym tygodniu organizują zbiórkę bukszpanu i bazi – można je składać na pierwszym piętrze naprzeciwko windy lub przy wejściu do kościoła.
 9. W gablotce, w przedsionku i na stronie internetowej wywiesiliśmy program wydarzeń związanych z rocznicą śmierci naszego papieża pt. „Dolny Śląsk ze świętym Janem Pawłem II”. Informujemy także, że w przyszłą  niedzielę, 2 kwietnia, we Wrocławiu odbędzie się Marsz Papieski. Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą w kościele garnizonowym św. Elżbiety o godz. 12.00, a po niej Marsz w  kierunku katedry.
 10. W związku z prowadzonymi remontami przed kościołem i w kościele powracamy do tacy remontowej, którą zawiesiliśmy na okres pandemii. Tak jak dawniej taca z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na remonty i inne nadzwyczajne potrzeby kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Kazimiera Wrześniewska, Helena Tomczak, Arkadiusz Molenda, Jan Wolańczyk, Elwira Tyniów, Krystyna Maniak. Dobry Jezu…

 

 5 Niedziela Wielkiego Postu

 26 marca 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. P. Adamarek  o. A. Niczypor
10.30 o. S. Data  o. K. Antoniewicz
12.00 o. A. Niczypor  o. P. Adamarek
13.30 o. Superior   o. S. Data
16.00 o. A. Niczypor  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!